Domácí začali utkání aktivněji a vybojovali si početní výhodu. Během ní se však z prvního gólu radovali hosté, když Štěpán Fryšara trefil prázdnou brněnskou bránu – 0:1. Modrobílí se snažili náskok soupeře dotáhnout a ubránili oslabení Zlína, jenže v 17. minutě se trefil ránou z mezikruží obránce Jakub Ferenc – 0:2. O deset vteřin později navíc Antonín Honejsek položil gólmana a poslal kotouč k levé tyči 0:3. Do kabin tak odcházeli šťastnější hosté.

Druhá třetina vypadala podobně. Hokejistům Komety nešla upřít snaha, ale prosazovali se jen hokejisté Zlína. Jakub Šlahař nejprve svižnou střelou z mezikruží donutil Karla Vejmelku přenechat místo v bráně Lukáši Klimešovi, aby následně Antonín Honejsek svým druhým gólem v zápase zvýšil na 0:5 pro hosty. Kometa měla v druhé třetině k dispozici tři přesilovky, ani jedna ze slibně vypadajících příležitostí ale gólem neskončila.

Závěrečná perioda nabídla spíše boj. Hosté si byli vědomi svého velkého náskoku a dělali vše proto, aby se Brňanům nepodařilo skórovat. V přesilové hře v 50. minutě navíc zakončil rychlou zlínskou přesilovkovou souhru Jakub Herman a bylo to 0:6. V závěru se pak z protiútoku prosadil ještě Jakub Šlahař – 0:7.

Trenér Fiala k výkonu řekl: Za celý zápas jsme si vytvořili možná dvě větší šance, jinak jsme mockrát nevystřelili. Soupeř byl naopak produktivní. Měli jsme hodně přesilových her, v nich ale góly bohužel nedáváme. 0:7 je vysoký příděl. Beru to tak, že je to vina nás všech. Máme pět dní na to, abychom se stali opět Kometou. Musíme se dostat do toho, co jsme hráli předtím.