Začátek duelu byl vyrovnaný, ale pak přišla domácí akce v 5. minutě, kdy domácí hokejisté zakombinovali a obránce Koch z druhé vlny poprvé prostřelil brněnského gólmana Tomka – 1:0.

V modrobílém dresu Komety se poprvé v přípravných zápasech objevil letošní hokejový junior roku Eduard Šalé a byl to právě brněnský mladík, který chtěl překonat Klimeše, jenž v uplynulé sezóně několikrát hájil barvy hostů.

Brňané se pokoušeli vyrovnat, k dispozici měli i přesilovku, ale v 17. minutě podruhé inkasovali. Bernovský se ocitl sám před Tomkem a z dorážky zvýšil na 2:0.

Kometa šla do druhé třetiny s tím, že se pokusí co nejdřív snížit. Jenže po sympatickém úvodu třetiny přišla další gólová radost Ostravy. Lindberg zpoza brány poslal puk mezi kruhy, tam si najel Fridrich a rychlou střelou nad beton překonal Tomka – 3:0.

Kometa pak měla možnost vstřelit branku v další přesilovce, ale několik pokusů se neujalo, Klimeš byl pozorný.

V posledním dějství brankostroj Vítkovic pokračoval a diváci viděli hned pět gólů! Nejprve se hned v úvodu třetiny trefil v 41. minutě Lindberg, který si našel prostor ke střele a brněnský brankář neměl šanci – 4:0.

Uběhly jen dvě minuty a Marosz vyrazil sám na Tomka a bez problémů zvýšil na 5:0. Další branku obstaral Peter Mueller. Americký snajpr, který několik sezón hájil barvy Komety, se ocitl na brankovišti a zamířil přesně – 6:0!

V té chvíli šel místo Tomka do klece Slavíček, který po teči Krenželoka v přesilovce nemohl nic moc dělat – 7:0.

Alespoň čestný gól Komety dal v závěru zápasu v 52. minutě po ráně Kundrátka tečující reprezentant Flek, který do Brna přestoupil z Karlových Varů.

Další zápas čeká Kometu 1. září doma se slovenským Zvolenem.