Úvod zápasu patřil Kometě, která se do velké šance dostala již ve třetí minutě. Holík ale Svobodovu bránu těsně minul. Vítkovice to zkoušely především ve svých přesilovkách, ale střelecky se nedokázaly prosadit. Jak se mají hrát početní výhody demonstrovali domácí v rozmezí tří minut. Nejprve sice v oslabení ujel Lakatoš, leč Vejmelka předvedl vynikající zákrok. Hra však pokračovala a po rychlé střele Petera Muellera z pravého kruhu neměl brankář Vítkovic šanci zasáhnout – 1:0. A následovala další přesilovka, kterou důrazem na brankovišti zhodnotil Tomáš Vincour – 2:0.

Druhá část mnoho hokejové krásy nenabídla. Na pořádnou šanci se čekalo až do 28. minuty a hned z toho byla branka. Lakatoš vybídl zpoza brány Ondřeje Romana, který si najel mezi kruhy a přesnou střelou překonal Vejmelku – 2:1. Vzápětí mohl vrátit Kometě dvoubrankové vedení Mueller, ale sám před Svobodou ani nadvakrát neuspěl. Za polovinou duelu měl obrovskou příležitost Holík, který pádil od červené čáry sám na vítkovickou bránu, jenže jeho střela šla kousek vedle pravé Svobodovy tyče.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Kometa hrála aktivně a spoléhala na obranu. Měla však více ze hry a několikrát zahrozila. Především první formace Brňanů si dokázala vynutit velký tlak a několik střel. Dobrou měl výborně hrající Mueller, následně i Zaťovič, stav se však neměnil. A neměnil se ani po akci Schleisse, který drobně zahákoval Orsavu, aby se posléze dostal do zakončení. Vejmelka jeho pokus pokryl.

Definitivní podobu výsledku mohl dát tři minuty před koncem Kucsera, který ani nadvakrát neprocpal kotouč do poloprázdné vítkovické svatyně. To se povedlo v 59. minutě. Hosté zkusili hru bez brankáře a to se jim nevyplatilo. Za krátkou chvíli totiž uklidil kotouč do sítě Tomáš Plekanec. Kometa si tak připsala druhé vítězství za tři body v řadě.