Jágorvo zranění ze zápasu se Spartou způsobilo, že nejočekávanější hvězda Kladna se před vyprodanou DRFG Arénou neobjevila. Kladno přesto šlo v Brně do vedení, když ve vlastním oslabení využilo zaváhání brněnské obrany a po úniku 2 na 1 proměnil Redlich šanci. Výsledkem 0:1 skončila první třetina.

V té druhé pak Kometa oplatila Kladnu stejnou mincí – ve 22. minutě ve vlastním oslabení ujel Kucsera a bylo srovnáno. Při signalizaci další brněnské přesilovky sehráli brňané skvěle situaci 6 na 5, trpělivou hrou přehráli unavenou pětici Kladenských a poprvé se v zápase po brance Ondřeje Němce dostali do vedení. Stav 2:1 vydržel do konce druhého dějství.

Ve třetí třetině se sice Kladno snažilo o vyrovnávací gól, při trochu kuriózním oslabení, kdy Kladno pykalo za nesportovní chování lavičky, po přihrávce Tomáše Plekance zvýšil na 3:1 Jan Hruška. Výhru pak v předposlední minutě pečetil gólem po krásné individuální akci Luboš Horký. Zápas 24.kola tak Kometa vyhrála a před třítýdenní šňůrou venkovních zápasů si udržela 6. místo. První venkovní duel už Brno sehraje v pátek v Plzni.