Kometa padla v Jihlavě. Rozhodl gól v poslední vteřině první třetiny

Obránci Komety i s Markem Čiliakem už se nejspíš viděli v šatně. S poslední vteřinou první třetiny však vstřelil Čachotský první, a jak se ukázalo rozhodující gól zápasu.

  • Foto

    HC Kometa, Roman Kantor

Na Jihlavském Horáckém stadionu proti sobě sice nastoupila mužstva z opačných pólů tabulky, na ledě to však znát rozhodně nebylo. Zápas byl po celou dobu naprosto vyrovnaný. Jihlava předvedváděla velice zodpovědný obranný hokej. Kometa sice byla víc na puku, ale hrála trochu profesorsky, se spoustou přihrávek a malým tlakem na bránu. Když pak v poslední sekundě prvního dějství po úniku vstřelil Čachotský gól na 1:0, nikdo nemohl tušit, že ani v následných 40. minutách nenajdou brněnští střelci recept na výbornou Jihlavskou obranu s dobře chytajícím Josefem Kořenářem za zády.

Minimum vyloučených (tři na straně Brna a dva Jihlavští), čekání na chyby soupeřů, málo střelby a nedůraz před soupeřovou bránou. To byly, spolu se špatně odehranou 30ti vteřinovou přesilovkou pět na tři, hlavní důvody brněnské prohry. To, že si Jihlava všechny tři body ponechá doma, potvrdil gólem na 2:0 v závěrečné power play Brna jihlavský Zeman. 

O další body bude Kometa usilovat už v neděli, kdy na svém domácím ledě (před uzavřeným prázdným kotlem) opět v zápase s mužstvem z konce tabulky- Pardubicemi. Zápas začíná v 17 hodin.

Zdroj: 
Brňan (NEP)