fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Kometa po řadě bodových zápasů vyšla v Liberci naprázdno

Ani třičtvrtě minuty přesilovky 5 na 3 nepomohlo Kometě ke vstřelení gólu v nedělním zápase na ledě Liberce. Brňané prohráli 0:5 a Liberec se po prohře Sparty s Kladnem posunul do čela extraligové tabulky.
libkom2

Foto:

HC Kometa/R.Kantor

Využité přesilovky a větší důraz v obranné i útočné třetině – to byly hlavní příčiny jasné výhry Liberce nad Kometou Brno. V první třetině se po Kotvanově gólu z přesilovky v 11 minutě dostal Liberec do vedení. I nadále měl víc ze hry a Kometa se dostávala do útočné třetiny jen složitě a většina pokusů končila nepřesností a odebráním puku. Naopak, většina libereckých útoků byla velice nebezpečná a díky Čiliakovi se do kabin šlo za relativně příznivého stavu 0:1 z pohledu Komety.

I ve druhém dějství skórovali domácí – Čiliaka překonal bombou z mezikruží Knot. Velkou šanci na kontaktní gól měla Kometa při hře 5 na 3, poskakující puk v brankovišti však odklidil před brněnskými útočníky do bezpečí liberecký obránce Šmíd. 

Pokud chtěli brněnští hráči pomýšlet na obrat v zápase, plány jim ještě více narušil 3 gólem domácích Musil. Kometa i nadále doplácela na laxní a nedůraznou hru před vlastním gólmanem. Důraznější domácí šli za vítězstvím – na 4:0 zvýšil Hudáček a stejný hráč pak na třikrát překonal Čiliaka i po páté. Pomalý Plekanec ke skórujícímu hráči dorazil až po třetí dorážce a nejspíš jako gesto zmaru mu naprosto zbytečně uštědřil krosček. Pátým gólem liberečtí vyhnaili nebohého Čiliaka, kterému v neděli opravdu spoluhráči příliš nepomohli, z brány. Zbytek zápasu už se více méně dohrával v poklidu a na jasné výhře Liberce 5:0 už se nic nezměnilo.

Další venkovní duel čeká Kometu v pátek proti Kladnu, které v neděli porazilo Spartu v O2 Aréně 8:4.

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT