Šesté semifinále na brněnském ledě nabídlo opět skvělou hokejovou podívanou. Do vedení se dostali ve třetí minutě hosté zásluhou Tylera Redenbacha, ještě v první třetině ale Kometa dokázala vyrovnat, když se šest sekund před koncem úvodní části prosadil Zaťovič. Hosté si vzali vedení zpět v čase 21:29, kdy z předbrankového prostoru udeřil Jan Ordoš. Ani přes velký tlak se Kometě nepodařilo srovnat stav utkání a při závěrečné hře bez brankáře upravil na konečných 1:3 Tomáš Filippi. Z postupu do finále se raduje Liberec.

Kometa začala šesté utkání velkým náporem, byli to však hosté, kteří šli jako první do vedení. Ve třetí minutě využil přečíslení dvou na jednoho Tyler Redenbach a po poradě hlavního sudího s videorozhodčím vedli hosté 1:0. Jak Liberec, tak Kometa dostali v první části příležitost zahrát si přesilovou hru a v obou případech vydržely celky téměř celé dvě minuty tlačit svého soupeře v útočném pásmu, ani na jedné straně se však skóre neměnilo. Až šest sekund před první přestávkou domácí hráči rozjásali modrobílý dav. Ondřej Němec našel před brankovištěm dobře postaveného Martina Zaťoviče, který uklidil puk do prázdné branky – 1:1.

Druhou dvacetiminutovku otevřeli gólem Liberečtí. V čase 21:29 se dostal do úniku Hudáček, který po neúspěšném zakončení předložil kotouč Janu Ordošovi, jenž se trefil přesně k tyči brněnské brány – 1:2. Brňané mohli srovnat krátce po polovině zápasu, kdy Orsava našel mezi kruhy volného Pláška, Will si ale s jeho nebezpečnou střelou poradil, stejně jako s pokusem Zaťoviče po kombinaci s Muellerem v 35. minutě. V závěru druhé třetiny měli hosté k dispozici početní převahu, Čiliak ale pokryl všechny pokusy soupeře.

Ve třetí části se Kometa mocně snažila vyrovnat nepříznivé skóre utkání. Velou příležitost měli hned v úvodu Mueller s Holíkem, ani jeden ale v dobré příležitosti nedokázali dorazit puk do sítě. O tři minuty později to byla opět první formace, která měla šanci k vyrovnání, kombinace Zaťoviče a Holíka ale skončila pouze u připraveného Willa. Dvě minuty před koncem to domácí zkusili bez gólmana, Liberec se ale dostal na kotouč a Tomáš Filippi trefil prázdnou bránu – 1:3. Po velice vyrovnané sérii se tak z postupu do finále radují Bílí Tygři.