Domácím hokejistům, kterým chyběl útočník Martin Erat, patřilo úvodních deset minut, ve kterých přehrávali soupeře kombinační souhrou i gólovými šancemi. V koncovce se ale neprosadili. Naopak, v první přesilovce Brna se do šance dostali pardubičtí a souboj Marků, Trončinského a Langhamera, vyzněl vítězně pro Pardubického ostrostřelce. Poměrem 1:0 skončila i první třetina.

Scénář pátečního duelu s Jihlavou se však neopakoval. Hned na začátku druhé třetiny se po chybičce Kacetla při rozehrávce prosadil Tomáš Vincour a bylo srovnáno. Když pak po nádherné akci po vypíchnutí kotouče dokončil Radim Zohorna svůj únik parádním blafákem, Kometa se dostala do vedení 2:1.

I v dalším průbehu zápasu byli Brňané lepším týmem, dojem z výkonu kazila jen mizerná produktivita a ve třetí třetině pak zranění Martina Dočekala, který opustil ledovou plochu po zákroku Trončinského na nosítkách.

Kometa svého soupeře přestřílela v poměru 38:14 na střely, z tohoto pohledu je výsledek 2:1 hodně chudý. Ale tři body jsou doma a tak v posledním domácím utkání před olympijskou pauzou oslavila se svými fanoušky Kometa výhru.