V úterý vpodvečer bylo na programu 48. kolo hokejové extraligy a v něm Kometa Brno nastoupila proti Vítkovicím. Na ostravském ledě se od počátku hrál hokej s důrazem na zabezpečenou obranu. V 7. minutě Radim Zohorna vybojoval puk v útočném pásmu, nahrál Martinu Nečasovi. Ten sklepnul na najíždějícího Malleta a kanadský útočník v barvách Brna poprvé překonal beckhendem Daniela Dolejše v brance Vítkovic. Zbytek první třetiny byl opět ve znamení důrazných obran a čekání na chybu soupeře. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0 pro Kometu, ovšem po šanci Vítkovic se do protiútoku vydal opět Martin Nečas, přihrál Hynku Zohornovi a ten z vrcholu pravého kruhu parádní trefou o vzdálenější tyč překonal Dolejše podruhé. Kometa tak několik sekund před koncem první třetiny určila i konečný gólový účet celého zápasu.

Ve zbylých dvou třetinách brňané precizně bránili a když už se domácí dostali do nějaké šance, všechny zlikvidoval precizní Marek Langhamer. Na stavu 2:0 už nic nezměnila ani Vítkovická power play v poslední minutě. Brněnský gólman si tak připsal další čisté konto a Kometa mohla slavit zisk tří důležitých bodů.

Nyní je na programu třítýdenní přestávka, kterou hokejovým a vůbec sportovním fandům plnohodnotně vyplní Olympijské hry v Pchjongčchangu. Další extraligový duel čeká Kometu Brno 28.února, kdy na svém ledě přivítá vedoucí tým tabulky Plzeň.