Lepší start do sezony si Brňané na západě Čech nemohli přát. Od začátku diktovali tempo, byli všude dřív a brzy si vynutili přesilovku. Ve 4. minutě se po několika kličkách trefil parádní ránou do šibenice Luboš Horký a hosté vedli 0:1. Kometa i nadále hýřila aktivitou, díky níž přišla další početní výhoda. I tu dokázala využít. Slovenský navrátilec Marcel Haščák si ve 12. minutě našel prostor na kruhu a prudkou střelou překonal Novotného – 0:2.

Energie, která se prakticky do ničeho nedostala, však dokázala o dvě minuty později snížit. Jiří Černoch si pak znovu našel místo těsně před brněnským gólmanem Tomkem a v 16. minutě vyrovnal na 2:2. Jenže v poslední minutě první třetiny dostal nabito hostující Andrej Kollár a jeho tvrdá rána zapadla do brány – 2:3 pro Kometu, o jejíž palebné převaze v úvodním dějství svědčí poměr střel na bránu 4:19.

Druhá část hry se diametrálně změnila, především ze strany karlovarské Energie. Hned v úvodu Parkkonenovu střelu protečoval do sítě opět Černoch, který tak vsítil hattrick – 3:3. O pět minut později měli domácí výhodu trestného střílení za faul Bartejse na Koblasu. Jeho nájezd však dokázal Tomek polapit.

V 35. minutě se už ale Energie dočkala a šla do vedení. A opět u toho byl útočník ze třetí domácí lajny Černoch, jehož nahození skončilo v brněnské brance – 4:3. Vyrovnat mohli Krištof s Malletem, ale neuspěli. „Jsem z toho pořád ještě v šoku a upřímně řečeno jsem rád, že mi to tam dneska padalo,“ uvedl v televizi čtyřgólový střelec Jiří Černoch.

Kometa šla do poslední části zápasu s tím, že se pokusí s výsledkem něco udělat. Blízko vyrovnání byl Pavlík, jehož Novotný vychytal. Následovala tvrdá rána Zaťoviče, ale ani ta neprošla. Pak to Brňané zkusili v šesti, trenéři si vzali oddechový čas, ale kýžené vyrovnání nepřišlo.

„Měli jsme dobrý začátek utkání a škoda těch gólů, které jsme potom dostali. Dneska jsme stříleli, makali a nemáme se za co stydět. Byl to první zápas sezóny a doufám, že to bude zápas od zápasu lepší a lepší,“ řekl po utkání do televizní kamery útočník Komety Marcel Haščák.

Hrdina utkání Černoch si lebedil, že po obratu skóre dokázali domácí hokejisté jednogólový náskok uhájit a získat tak první tři body. „Dělali jsme, co jsme chtěli, takže ta výhra je moc cenná. Po příchodu do Varů jsem dostal velkou šanci a hokej mě začal zase hodně bavit. Všechny moje góly byly dnes důležité a jsem rád, že se nám povedly přesilovky. A doufám, že v tom budeme pokračovat,“ dodal Černoch.