Brno i Litvínov se nachází v našlapaném pásmu, kde každý bod počítá. Modrobílí zatím v obou novoročních utkáních bodovali a se stejným cílem vyrážejí i k bitvě na sever Čech.

Naopak Verva bude usilovat o upevnění svého postavení v postupové dvanáctce a zároveň o udržení kontaktu s vyššími pozicemi v tabulce. Souboj Litvínova s Brnem odstartuje na Zimním stadionu Ivana Hlinky od 15:30 hodin.

Obě vzájemná utkání v sezóně 2021/2022 přitom vyhráli právě modrobílí: v prvním zápase zvítězili v Litvínově těsně 3:2 a ve druhém duelu doma 4:2.

V obou případech přitom Verva proti Brnu dobře začala, v domácím utkání vedla 2:0 a ve venkovní odvetě 1:0. Oba zápasy však mají společný obrat Brňanů ve druhé třetině a definitivní rozhodnutí v závěrečné pasáži hry.

První utkání rozhodl ve prospěch Brna americký snajpr Peter Mueller, doma pak zajistil tříbodový zisk Petr Holík. Kometa bude určitě v psychické výhodě, na Litvínov letos umí.

Mužstvo chemiků, které z posledních pěti zápasů získalo pouhých šest bodů, vedené zkušeným koučem Vladimírem Růžičkou se totiž nenachází zrovna v ideální formě.

Verva je schopná ztratit body například s Kladnem, na druhou stranu se postarala o obdivuhodný obrat, když proti favorizované Plzni ztrácela 1:3, aby nakonec slavila vítězství v prodloužení 4:3.

Výsledkem nestabilní výkonnosti je 12. místo, Verva se musí dívat spíš za sebe, protože ze 13. pozice čekají na zaváhání konkurenta Karlovy Vary s dvoubodovým odstupem.

Brňané si naopak doma spravili chuť po nepovedeném závěru utkání na Spartě, když zdolali českobudějovický Motor 4:2. Kometa se po výhře nad Jihočechy nachází na 7. místě extraligové tabulky a v případě nedělního úspěchu může pomýšlet na posun na 5. pozici, která je Jihomoravanům vzdálená pouze na dvoubodový rozdíl.

Do Litvínova s týmem nadále neodcestuje brankář Jakub Sedláček, trenér Jiří Kalous však v pátek po zápase uvedl, že Sedláček by se do tréninku měl zapojit již v příštím týdnu. Kometě nadále chybí dlouhodobě zranění Andrej Kollár s Adamem Zbořilem.