Kometa svede se Spartou na jejím ledě souboj o čelo tabulky

Dnes se chystá souboj dvou tradičních rivalů – proti Kometě stojí pražská Sparta. Brněnský tým bude v O2 areně bojovat nejen o druhou letošní výhru nad tímto soupeřem, ale také o umístění na čele tabulky.

  • Foto

    HC Kometa/I.Dostál

Souboje mezi Kometou a Spartou pravidelně patří k divácky oblíbeným duelům a slibují strhující atmosféru. Ani nedělní střetnutí není výjimkou. Napětí před zápasem umocňuje i to, že se chystá bitva o čelo tabulky. Kometa, Sparta a Mladá Boleslav mají na prvních příčkách shodný počet bodů, dělí je pouze rozdíl ve skóre.

Sparťané navíc budou chtít vrátit modrobílým porážku, kterou si v září odvezli z DRFG areny. Další motivací pro Pražany bude snaha poprvé v sezoně překonat Karla Vejmelku, jelikož brněnský gólman dokázal v prvním vzájemném utkání zlikvidovat všechny střely z hokejek soupeře. 

Sparta zatím, hlavně v posledních zápasech, ukazuje velké ambice. Z předchozích jedenácti utkání odcházel pražský celek desetkrát jako vítěz, naposledy dokázal po napínavém souboji získat všechny body na ledě Třince. Brňané se mohou pyšnit podobně příznivou bilancí, navíc by si rádi spravili náladu po nevydařeném duelu s Mladou Boleslaví.

Na domácím hřišti letos svěřenci Uwe Kruppa zvládli vyhrát pět ze šesti zápasů, z toho ale pouze dva za plný počet bodů. Na druhé straně Kometa si dosud z venkovních kluzišť odvezla pět čistých výher, jednu prohru v prodloužení a jednou se do Brna vracela bez bodu.

Utkání startuje na obrazovkách ČT sport v 16:00 hodin.