Zpočátku opatrný zápas dokázala Kometa v první třetině přece jen dotlačit k jednobrankovému vedení. Kanadský útočník Mallet, který se do sestavy vrátil po jednozápasovém trestu, v útočné třetině obral obránce Žižku a nahrál puk Tomáši Vondráčkovi před bránu. Ten nedal Kašíkovi šanci – 1:0. Do konce třetiny pak Kometa tlačila, vytvářela si šance. měla velký tlak. Ondřej Němec ranou z levého kruhu orazítkoval horní tyč. V závěru třetiny zahrozil v samostatné akci Erat, skóre se ale nezměnilo.

Druhá třetina byla plná šarvátek, vyloučení, ale také šancí. Jednu z nich proměnil ve druhý gól domácích Jakub Krejčík. S pukem si vybruslil na střed mezi kruhy a Kašíka ve Zlínské bráně prostřelil i díky Martinu Zaťovičovi, který skvěle clonil. Ještě před koncem druhého dějství však snížil na 1:2 v přesilovce Zlína Zdeněk Okál.

I třetí třetina byla poznamenána vyloučeními. Zvláště Zlínští víc diskutovali s rozhodčími, než hráli. V jednom z brněnských oslabení předvedl parádní akci Martin Dočekal, kdy přebruslil celé hřiště, dostal se až před Zlínského gólmana, ten jej však vychytal. A tak se domácí fandové dočkali až pět minut před koncem. Ondřej Němec z vrcholku pravého kruhu vystřelil a puk skončil za zády Kašíka.

Brno si po dobrém výkonu zaslouženě připsalo tři body a drží si tak čtvrtou příčku v extraligové tabulce. Nyní čekají Kometu opět dva zápasy na ledě soupeřů. V neděli jedou do Chomutova a v úterý se utkají v O2 Aréně s Pražskou Spartou.