Charitativní a zároveň přípravné utkání, jehož výtěžek putoval na pomoc obcím postiženým tornádem, se odehrávalo v bouřící slušně zaplněné Nevoga aréně. A diváci si mohli poprvé zakřičet gól již ve 47. vteřině. Domácí Tomáš Svoboda nejprve jel sám na Klimeše, který jeho nájezd vychytal, ovšem na pohotovou dorážku Culkina neměl šanci reagovat – 1:0.

Orli byli v úvodních deseti minutách aktivnější a Brňané byli neustále pod tlakem. Pak se však karta obrátila a v 17. minutě Megee našel mezi kruhy volného obránce Mikysku, který svou první trefou v barvách Brna srovnal – 1:1.

Nástup do druhého dějství vyšel pro změnu hostům. Po půl minutě si Holland najel mezi kruhy a táhlou ranou překonal brankáře Orlů Kantora. A o čtyři minuty později zvýšil už na 3:1 pro Kometu Vincour. Těsně za polovinou utkání však snížil kontaktní brankou znojemský Prokeš.

A o necelé tři minuty později bylo srovnáno, když Luciani z přečíslení využil přesilovku Znojma. Orly gól nastartoval k obratu. Svoboda načasoval přihrávku Bartkovi, který ranou pod vyrážečku překonal Klimeše – 4:3 pro domácí.

Brankostroj pokračoval i v poslední třetině, kdy si mnozí fandové vzpomněli na finále Tipsport cupu 2008, kdy Kometa prohrávala 4:2, aby nakonec vyhrála 5:4. Historie se tak trochu opakovala v 50. minutě, kdy se Brnu povedlo vyrovnat. Bartejsova dělovka se odrazila od mantinelu na Rotha, jehož střela zamířila do sítě a zkušený obránce se mohl radovat ve své modrobílé premiéře z gólu. O dvě minuty přišel další ze skvělých obratů zápasu. Haščák poprvé od návratu do Brna skóroval a vyhnal domácího gólmana Kantora z branky – 4:5.

Znojemští hráli dvě minuty před koncem přesilovku 5 na 3, ale Kometa to ustála a dvacet vteřin před koncem dal definitivní podobu duelu střelou mezi Grohovy betony Horký – 4:6. Pohledný duel hraný v parádní atmosféře tak musel diváky bavit, takže si užívali závěrečnou děkovačku.

„Hlavní je, že se dnes vybraly peníze na pomoc postiženým oblastem. Byl to výborný trénink, objevily se tam některé velmi dobré i některé horší věci. Škoda některých momentů, ale byl to první zápas a já si myslím, že se musel divákům líbit. Atmosféra byla úžasná, měl jsem husí kůži,“ zhodnotil benefici trenér Znojma Jiří Beroun.