Fanoušci ani nestihli dosednout na svá místa a už se poprvé měnilo skóre. Nahození Petera Tršky z velkého úhlu si smolně srazil Roth do vlastní branky a Berani šli do vedení ‒ 1:0. Kometu však inkasovaný gól nesrazil a pokoušela se o vyrovnání, proti střele Kučeříka ale vytáhl dobrý zákrok Huf. Na druhé straně se zase skvěle ukázal Tomek, když zakročil proti Mikúšovi. Následně Michal Gulaši našel pasem přes celé hřiště Michala Krištofa, který přesně zakončil na přední tyč ‒ 1:1.

V 9. minutě mohl Krištof přidat druhý gól, ale tentokrát byl Huf na správném místě. O pár vteřin později se však natahoval marně. Haščák našel na brankovišti úplně volného Alexandra Malleta a ten vymetl šibenici zlínské branky ‒ 1:2. Následně dostali domácí výhodu přesilové hry, příliš povedených akcí ale nepředvedli, naopak se nechali vyloučit a na řadu přišla hra ve čtyřech na obou stranách. Z této situace ani z následné zkrácené přesilovky Komety gól nepadl. Konec první periody patřil Beranům. Karafiát přihrál zpoza branky a Antonín Honejsek pohotovou ranou srovnal ‒ 2:2.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Frömela, tomu se nepodařilo Tomka prostřelit. Domácím se poté podařilo Kometu zamknout v obranném pásmu. Tlak Beranů vyvrcholil v 27. minutě, kdy Darek Hejcman ze vzduchu poslal puk do brněnské branky ‒ 3:2. Po inkasované brance přišel zvýšený tlak Komety, Huf čelil třem obrovským šancím.

Nejprve vytáhl zlínský gólman vyrážečku proti střele Rákose, poté se do velké šance dostal Ďaloga, ale zamířil těsně mimo. Tlak Komety mohl zužitkovat Krištof, ale jeho střela skončila na tyči. O pár minut později se Kometa nakonec dočkala. Krištof uvolnil Luboše Horkého a ten svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč ‒ 3:3. Asistent Krištof mohl poté poslat Kometu do vedení, když se po Dočekalově přihrávce ocitl úplně sám před brankou, Huf ho však dokázal vykrýt. Výborný zákrok si připsal i Tomek, jenž reagoval na střelu Ference. I tentokrát se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

První velkou šanci třetí třetiny měl na svědomí Karafiát, jehož střela byla několikrát tečována a Tomek to neměl vůbec lehké. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Holík, jemuž pouze stačilo zasunout Horkého přihrávku do odkryté branky, avšak zlínská obrana mu zakončení znemožnila. A tak padl gól na druhé straně. Při zmatku před brankou se nejrychleji zorientoval Radek Veselý a poslal Zlín do vedení ‒ 4:3.

Kometa se nadechovala k tlaku, ale hráčům v modrobílém se nepodařilo vytvořit se výraznější šanci. Naopak na druhé straně využil zaváhání obrany Lukáš Vopelka a navýšil vedení Beranů ‒ 5:3. Snížit se pokoušel Rákos, s jeho backhandovou střelou si Huf poradil. Po oddechovém čase to Brněnští zkusili v šesti hráčích, gólovou radost to však bohužel nepřineslo. Body tentokrát zůstávají ve Zlíně.