Kometa vstoupí do extraligy domácím zápasem s Plzní. Bohužel bez diváků

Dnes vpodvečer se Kometa konečně zapojí do letošních ečxtraligových bojů. Brněnští hokejisté na ledě DRFG Arény přivítají v 18 hodin Indiány z Plzně.

  • Foto

    HC Kometa

Už v osmém kole aktuálního extraligového ročníku odehrají Brňané první zápas, plzeňští hokejisté budou mít výhodu v rozehranosti, pro ně už půjde o páté extraligové utkání.

Tým ze západu Čech dlouhodobě patří k širší špičce české extraligy. Pravidelně se Západočeši umísťují v elitní šestce. Výjimkou nebyla ani loňská sezona, Indiany však ve snaze o lepší umístění srážely venkovní zápasy, kde nedokázala přenést formu z domácího prostředí. Letos se zatím Plzni podařilo bodovat v každém ze zápasů, dokonce i venku když nejprve vydolovala bod v Pardubicích, aby v posledním odehraném utkání přetlačila Vítkovice 5:4 po prodloužení.

Plzeňský kádr nedoznal příliš dramatických změn. Brankářskou jedničkou bude i nadále Dominik Frodl, jenž v loňské sezoně odchytal nejvíce zápasů z celé extraligy a také slavil nejvíce vítězství ze všech ostatních brankářů. Útočné řády se jistě spoléhají na schopnosti fantoma loňské produktivity Milana Gulaše, ten se sice v úvodu soutěže střelecky trápí, prosadil se až v pátém zápase na ledě Vítkovic, nicméně jeho um je pro hru Západočechů zásadní, což dokazuje také počet pěti asistencí. V Plzni nadále působí také Tomáš Mertl, jenž momentálně se šesti brankami platí za nejlepšího střelce týmu. Úvod extraligy zastihl v dobré formě také Petra Straku (2+5). Tým Plzně nadále vede z pozice hlavního trenéra Ladislav Čihák, jenž by rád v Brně připsal první tříbodovou venkovní výhru v sezoně.

Brněnská Kometa neprožila jednoduché období. Již před startem soutěžního ročníku musela rušit přípravné zápasy, a tak se poslední zápasové prověrky zúčastnila 4. září, kdy v DRFG areně udolala Třinec 5:4 v prodloužení. Následovala nucená karanténa, nyní mají za sebou Brňané několik tréninkových dávek s cílem vstoupit co nejlépe do již rozehrané Tipsport extraligy.

Kometa byla na hráčském trhu znovu aktivní a začala kádr doplňovat. Ze švýcarského Biel-Bienne přivedla Petera Schneidera, jenž se v přípravě prezentoval jako nejlepší střelec Brna. Nahradit Tomáš Plekance by měl Jakub Klepiš a v obraně se zabydlel Ralfs Freibergs, před startem NHL se v Kometě rozehraje také Jakub Zbořil. Změny se konaly i v brankovišti, po odchodu Čiliaka se do Komety vrátil z hostování v Přerově Lukáš Klimeš, jenž v posledních dvou ročnících ovládl anketu o nejlepšího brankáře Chance ligy, v Přerově držel průměr obdržených branek pod 2. Z Pardubic pak Kometu posílil Ondřej Kacetl, tato dvojice utvoří brankářské trio společně s Karlem Vejmelkou.

Sílu by měla mít Kometa znovu ve své elitní formaci ve složení Martin Zaťovič - Petr Holík - Peter Mueller. Trenérský štáb Komety bude určitě doufat, že se letos výrazněji budou prosazovat i další útočné formace, k čemuž by mohl dopomoci právě již zmíněný Schneider nebo Klepiš.

Utkání mezi Kometou a Plzní startuje v DRFG areně v pátek od 18:00, pro Brno se jedná o vůbec první extraligové utkání letošní sezony po více než měsíční pauze bez zápasového zatížení. Souboj Jihomoravanů se Západočechy můžete sledovat bohužel jen prostřednictvím médií a to buď v onlajn přenosu a nebo přímém přenosu z režie O2 TV.