Domácí Bílí Tygři přitom měli skvělý start do utkání, když využili přesilovku po vyloučení Rákose. Střelu Ivana ještě Jakub Sedláček kryl, k odraženému puku se však dostal Ordoš, přihrál Vlachovi a ten překonal brněnského gólmana ‒ 1:0.

Výhodu přesilové hry si však vyzkoušela i Kometa. Zaťovič našel ve skvělé příležitosti Muellera, Kváča ale předvedl parádní zákrok. V závěru třetiny se pak blýsknul brankář hostů Sedláček, který si poradil se šancí Filippiho.

Brňané vyrovnali ve 23. minutě, kdy Mueller našel od modré čáry úplně volného Zaťoviče. Kapitán Komety nejprve trefil tyč, pohotovou dorážkou ale dokázal vyrovnat ‒ 1:1.

V půlce zápasu přišla parádní chvíle navrátilce Zbořila, který byl do Brna vyměněn za Kanaďana Malleta. Šikovný odchovanec Komety nabral ve středním pásmu rychlost, obešel dva protihráče a dostal se až ke Kváčovi, jehož vyškolil skvělou kličkou mezi betony ‒ 1:2!

Třetí třetinu otevřela Kometa zakázaným uvolněním, Tygři ale vhazování v útoku nezužitkovali. Stejně tak se k velké příležitosti nedostali ani v následné přesilovce, naopak hostující Rákos využil nečekaného odrazu od mantinelu a překonal libereckého gólmana potřetí ‒ 1:3.

Čtvrtý gól Komety mohl přidat Krištof, puk však poslal těsně nad břevno. Za Liberec mohl snížit Ordoš, proti jeho střele z kruhu ale včas zasáhl Sedláček.

Tygři se však záhy gólu dočkali, když Ivan tečoval Kolmannovu střelu ‒ 2:3. Liberečtí se už chystali na závěrečný tlak, jejich nadšení ale zmrazil svou druhou trefou Rákos, když přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou bombou k tyči ‒ 2:4. Domácí se ještě v závěru snažili zápas zvrátit, ale Kometa odolala a po výborném kolektivním výkonu si zaslouženě odváží zpod Ještědu tři body.

Podle kouče Komety Jiřího Kalouse bylo utkání vyrovnané a šance byly na obou stranách. „Hodně nás podržel Kuba Sedláček v bráně a klíčovým momentem bylo ubráněné dlouhé oslabení ve třech v první třetině. To nám dalo šanci uspět a jsem rád, že jsme tentokrát dokázali šance proměnit. Při vyrovnanosti tabulky jsou pro nás tři body z Liberce velmi cenné,“ pochvaloval si Kalous.

„Začátek se nám i přes vstřelený gól v přesilovce příliš nepodařil. Poté jsme měli dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, sehráli jsme ji ale velmi špatně. Jsem hodně zklamaný z našeho výkonu v prvních dvou třetinách. Soupeř chtěl více uspět a byl bojovnější,“ byl naopak zklamaný trenér Bílých Tygrů Patrik Martinec.

Kometa díky výhře a zisku tří bodů poskočila z nelichotivé 13. příčky na 9. pozici v extraligové tabulce, Liberec naopak spadl právě na 13. místo. V pátek přivítají Brňané ve Winning Group Aréně Jágrovo Kladno, které je zatím se 24 body předposlední.