Oba týmy nabídly od úvodního hvizdu svižný a pohledný hokej. Kometa mohla vést po tečované střele Ščotky, ale olomoucký gólman Konrád stihl zakročit.

Na začátku 12. minuty však už Brňané šli před zraky 5500 diváků do vedení. Po tlaku v útočném pásmu našel nadějný junior Šalé Kollára, který parádně vymetl levý horní roh branky – 0:1. Olomouc vyrovnala za čtyři minuty z přesilovky. Rašner vypálil od modré nechytatelnou ránu nad lapačku, se kterou Čiliak nemohl nic dělat – 1:1.

Modrobílí se mohli ještě do sirény dostat zpět do vedení, když nebezpečně dorážel na brankovišti Flek střelu Ščotky, leč mezi betony Konráda místo nebylo. „Měli jsme jasný plán. Chtěli jsme první třetinu odehrát opatrněji, abychom domácí nepustili do vedení. Jelikož jsou na špici ligy, tak jsou v euforii. To se nám podařilo,“ uvedl trenér Brna Martin Pešout.

Ten měl v plánu, že jeho svěřenci ve druhé třetině udeří, což splnili do puntíku, protože další část duelu začala pro Kometu skvěle. Obránce Hrbas udržel útočné pásmo a přesně našel Strömberga, který pohotově zamířil pod horní tyčku – 1:2.

O dvě branky to mohlo být po střele kapitána Zaťoviče, ovšem Konrád vytěsnil puk ramenem. V půlce zápasu přišla brněnská přesilovka a hosté i tentokrát potvrdili, že jsou v této herní situaci v extralize nejlepší. Vedení 3:1 zařídil Flek, který zakončil rychlou kombinaci.

Olomouc se však také prosadila, a opět to bylo v přesilovce. Ondrušek nabral rychlost ve středním pásmu, probil se až před Čiliaka a se štěstím dostal puk těsně za brankovou čáru – 2:3. „Bohužel místo branky na 4:1 jsme udělali zbytečný faul, ze kterého pak soupeř skóroval,“ posteskl si kouč hostů Pešout.

Ve třetí třetině domácí zvýšili aktivitu a více se tlačili před Čiliaka, který s obranou zneškodnil několik šancí domácích.

Nejtěžší šichta jej však ještě čekala. Kohouti totiž dostali možnost hrát přesilovku pět na tři. Brněnský gólman nejdříve zneškodnil dělovku Kunce, poté obstál i proti dorážkám na brankovišti a Kometa tak perfektním výkonem celého týmu náročné oslabení ustála.

Konrád na druhé straně měl méně práce, ale přeci jen musel čelit ráně Kučeříka a pozorný musel být i u akce Sallinena, ani on však puk za svá záda nepustil. V závěru Mora ještě hrála početní výhodu zesílenou hrou bez brankáře, ovšem Brňané skvělým výkonem v defenzivě vyrovnání nedovolili.

„Závěr jsme ohromnou bojovností ubránili, Čiliak byl bohužel pro domácí neprůstřelný a my jsme rádi za tři body z venkovního zápasu,“ dodal Martin Pešout.

„Měli jsme pomalejší vstup do zápasu. Nehráli jsme dobře na kotouči a prohráli jsme několik soubojů. Do zápasu jsme se pořádně dostali až brankou na 2:3 v přesilovce. Chtěli jsme udělat maximum, abychom doma urvali nějaké body. Myslím si, že za třetí třetinu jsme si zasloužili získat aspoň bod, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ litoval olomoucký trenér Boris Žabka.