fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Kraj zmodernizuje znojemskou nemocnici, do vybavení chce dát 150 milionů

il-cav

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Celkem 266 nových lůžek, 153 moderních přístrojů a 148 zdravotnických pomůcek. To vše má být součástí modernizace pracovišť znojemské nemocnice, která navazují na urgentní příjem. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za tiskový odbor Jihomoravského kraje informoval Petr Holeček.

 „Jde nám o další zlepšení a zrychlení péče o pacienty, které záchranáři do nemocnice přivezou. Potřebujeme na Znojemsku obnovit zastaralé přístroje, lůžka a další pomůcky především na odděleních spojených s urgentním příjmem za zhruba 150 milionů korun. K modernizaci vybavení nemocnice chceme využít evropské peníze,“ uvedl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

Pro modernizaci nemocnice už zvedli ruku radní, poslední slovo pak budou mít ještě krajští zastupitelé. „Naším cílem je plynulé přebírání pacientů od zdravotnické záchranné služby a jejich řádné zajištění tak, aby pacienti příjmové místo co nejrychleji opouštěli a uvolňovali jej nově příchozím,“ dodal radní pro oblast zdravotnictví Jiří Kasala (ODS).

Dovybavení vybraných pracovišť nemocnice navazujících na urgentní příjem se tak bude týkat operačních sálů, gynekologicko-porodnického oddělení, chirurgického oddělení včetně chirurgické JIP, lůžkového oddělení ARO, laboratoří, plicního oddělení, oddělení radiologie a zobrazovacích metod a interního oddělení včetně interní JIP.

 

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT