Do finále prestižní marketingové soutěže Zlatý středník se prosadila kampaň Jihomoravského kraje nazvaná nevim kam, která radila deváťákům s výběrem střední školy a bořila mýty o jednotlivých studijních oborech. Na sociálních sítích ji zhlédly statisíce žáků devátých tříd. Videa na Tiktoku s influencerkou Amy přilákala 722 tisíc uživatelů, kteří si je pustili celkem 1,4 milionkrát. Instagram pak oslovil 166 tisíc účtů a dosáhl 1,13 milionu zhlédnutí. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval Petr Holeček z tiskového odboru hejtmanství.

Vítěze soutěže vyhlásí v září

Kampaň nevim kam se probojovala do nejlepších šesti projektů z kategorie Využití sociálních sítí a influencer marketing, ze kterých bude vítězný projekt vyhlášen v září. Zlatý středník každoročně vyhlašuje oborová organizace PR Klub sdružující profesionály z oboru PR a souvisejících oblastí. Zlatý středník oceňuje nejlepší komunikační projekty a firemní média vznikající jak v České republice, tak na Slovensku. Jedná se o největší oborovou soutěž u nás.

V kampani budeme pokračovat, říká radní Jurka

„Mám radost, že odborná porota pozitivně hodnotí naši kampaň pro deváťáky. Zvlášť v době, kdy jsme představili navazující aktivity při kariérovém rozhodování žáků. Veletrhy vzdělávání, které budeme na podzim pořádat po celém kraji, budou navazovat na vizuální styl a komunikaci kampaně nevim kam, ve které také budeme pokračovat,“ uvedl krajský radní pro vzdělávání Karel Jurka (ODS).

Kampaň měla úspěch už od startu

Komunikační strategie a vizuální styl kampaně pochází z dílny brněnského studia B tým. „Od začátku se pro nás jednalo o zcela jedinečný projekt, a to zejména s ohledem na velmi specifickou cílovku, kterou jsou žáci osmých a devátých tříd základní škol. Kampaň byla od jejího spuštění opravdu úspěšná. Vzbudila mediální zájem a podařilo se dosáhnout vynikajících čísel na sociálních sítích,“ řekl ředitel studia B tým David Geč.

Klíčem k úspěchu byl marketingový průzkum

„Základním klíčem k úspěchu byl marketingový výzkum, který jsme si pro kampaň nechali vytvořit. Díky tomu jsme mohli mluvit jazykem žáků tak, aby je obsah zaujal. Pro nás je samozřejmě nejdůležitější, aby právě žáci získali z kampaně zásadní informace a pomohli jsme jim tak na cestě k výběru střední školy. Jsem ráda, že i letos je nám kampaň svěřena a na podzim ji znovu spustíme,“ dodala ředitelka VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu Leona Sapíková, jehož prostřednictvím uvedli krajskou kampaň do života.