Pleny jsou neodmyslitelnou součástí výbavičky pro každé novorozené miminko. S péčí o právě narozené děti od února pomáhá i porodnice v krajské kyjovské nemocnici. Každá maminka, která tady přivede na svět svého potomka, dostane do výbavy jako dárek balík plen na celý měsíc zdarma.

Dárek k nezaplacení

A každá zkušená i novopečená máma ví, že to je dárek k nezaplacení. „Velmi mě to překvapilo, vůbec jsem nečekala takovou nadílku. Hlavně dnes, kdy všechno zdražuje. Jsme moc rádi za takový skvělý dárek. Porodnici Kyjov jsem si vybrala, protože jsem slyšela samou chválu a líbí se mi, že je taková rodinná,“ vyjádřila spokojenost paní Andrea, která ve zdravotnickém zařízení na Hodonínsku přivedla na svět prvorozeného syna.

Na cestu domů dostanou balíček

Rodinná porodnice v srdci Slovácka se rozhodla maminkám po porodu nadělit překvapení nejen v podobě dětských plen. Z porodnice odchází s balíčkem vhodné novorozenecké kosmetiky a produktů, které mohou testovat v pohodlí domova.

Maminky se rády do Kyjova vracejí

Dárky věnovaly firmy a organizace, s nimiž porodnice spolupracuje, například Nadace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení tuzemských nemocnic. Péče odborníků z pediatrie, gynekologie a porodnictví se projevuje i tak, že maminky v Kyjově rodí opakovaně.

Chtějí rozšířit péči o miminka i maminky

„Vytváříme pohodové rodinné a zároveň bezpečné prostředí pro budoucí maminky a jejich novorozená miminka, a to s maximálním důrazem na jejich individualitu. V současné době usilujeme o rozšíření předporodní a poporodní péče,“ uvedla lékařka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Kyjov Veronika Svätá.