„Chceme zastavit zadlužování, chceme sebevědomé Česko! Přijďte k volbám, spolu to dokážeme,“ lákal voliče v pondělí odpoledne lídr koalice Spolu, předseda ODS Petr Fiala.

Koalice postavila informační stánek na rohu Joštovy a České ulice v centru Brna, kam na zahájení předvolební kampaně dorazily desítky jejích příznivců. Kromě Fialy se na malém pódiu představili i další volební lídři ze společné kandidátky Jiří Horák z KDU-ČSL a Vlastimil Válek z TOP 09.

Přes instagram a další on-line platformy, které jsou blízké především mladým lidem, je budou zvát k volbám do Sněmovny Piráti a Starostové, kteří mají už zhruba měsíc svůj stánek na rohu náměstí Svobody a Kobližné ulice. Na bočních stěnách informačního stánku láká voliče heslo Vraťme zemi budoucnost. A křídou psaný nápis na tabuli zval na úterní návštěvu předsedy Pirátů Ivana Bartoše v Brně.

K volbě ČSSD zase v České ulici lákají na menším stanu umístěné velké fotografie jejich brněnských lídrů, poslanců Kateřiny Valachové a Romana Onderky. Oba politici vsadili na heslo „Máme tě v srdci, jižní Moravo“. Dobrovolníci na stánku rozdávali letáčky s výčtem deseti bodů, které se už sociální demokracii podařilo splnit, a výčtem deseti volebních slibů.

Malý stánek komunistů na náměstí Svobody, u něhož stál jeden z lídrů Martin Říha, tak oproti informačním místům Spolu a ČSSD působil velmi skromně. KSČM však zahájila ostrou předvolební kampaň už koncem srpna u Brněnské přehrady.

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci pak mají stánky v centru jihomoravské metropole hned dva. Ten větší stojí na rohu Moravského náměstí a Rašínovy ulice a v pondělí odpoledne tam voliče lákal jeden z lídrů, vysokoškolský pedagog a právník Zdeněk Koudelka, který na informačním letáčku tvrdí: „Máte právo žít normální životy.“ Druhý menší stánek, u něhož zval aktivista Tomáš Franzki na nedělní odpolední demonstraci na Zelném trhu za návrat do škol bez omezení, pak postavili v České ulici jen pár metrů od informačních panelů a pódia koalice Spolu.