Western Symphony. Tímto názvem se pyšní chystané představení ve Westernovém městečku v Boskovicích na Blanensku, které slibuje jedinečný hudební i divácký zážitek. Muzika z legendárních filmů z Divokého západu se při něm spojí s živými scénami z nich.

Výkony herců a špičkových jezdců na koních při show podbarví hudbou na čtyři desítky muzikantů Pražského filmového orchestru pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty.

Představení se odehraje příští rok 1. července právě v přírodním amfiteátru boskovického Westernového městečka.

„Kulisu k němu bude tvořit právě vznikající scéna pro inscenaci Poklad na Stříbrném jezeře, na níž bude i dechberoucí vodopád. Chceme nabídnout veřejnosti něco zcela nového,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN šerif městečka Luboš Jerry Procházka. Vstupenky jsou již v internetovém předprodeji.

Zahrají Sedm statečných i Posledního mohykána

Hudebníci a milovníci světa indiánů jednak chtějí vytáhnout příznivce vážné hudby z koncertních sálů ven do přírody, a ty, kteří se těmto akcím zásadně vyhýbají, hodlají přivést k poznání, že koncert filharmoniků je i pro milovníky country.

Diváci se setkají s oblíbenými filmovými hrdiny. Na koních přijedou velký náčelník Apačů Vinnetou se svým bílým bratrem Old Shatterhandem stejně jako Poslední Mohykán Čingangúk se synem Unkasem a Sokolím okem. Dorazí i pistolník Chris s přáteli ze Sedmi statečných.

Na scéně se dále objeví rančer John Dutton a jeho kovbojové ze seriálu Yellowstone a vystoupení oživí i kultovní snímky Tenkrát na západě, V pravé poledne, Legenda o vášni či Bonanza.

Nad jezdci a hudebníky se bude vznášet orel

„Propojení živé hudby v podání orchestru s živými scénami je naprosto unikátní,“ uvedl produkční Pražského filmového orchestru Martin Vinš s tím, že v tuzemsku je jen málo scén, na nichž by se unikátní kus mohl odehrát. Hudebníci a koně se totiž musí vměstnat do jednoho prostoru a nad výjevy z filmů se bude vznášet orel.

Režisérem Western Symphony je tvůrce akčních filmových scén Igor Krištof, který se podílel i na vzniku nové pohádky Princezna ztracená v čase 2.

Pražský filmový orchestr hraje už téměř dvacet let a většinu jeho repertoáru tvoří slavné filmové melodie. Jejich milovníci znají symfoniky například z představení v pražském Rudolfinu, nebo v Obecním domu, kde hudební těleso v uplynulých dnech představilo suitu Poklad na Stříbrném jezeře.

Ta také rozezní amfiteátr v Boskovicích. „Chceme spojit to nejlepší z obou našich světů, tedy z toho westernového i toho hudebního,“ dodal šerif Jerry.