Rušení poboček České pošty se začátkem prázdnin citelně dotkne řady obyvatel Blanska. Ti, kteří byli zvyklí chodit na poštu Blansko 3 ve Dvorské ulici, mají od 1. července smůlu. K tomuto datu totiž dojde k jejímu zrušení a všechny služby převezme hlavní pošta Blansko 1 v Hybešově ulici. O zrušení poštovní pobočky Dvorská informovala na svém webu blanenská radnice.

Sedm přepážek na hlavní poště

Od července budou mít obyvatelé Blanska k dispozici na hlavní poště sedm přepážek, z toho jednu specializovanou bankovní přepážku s diskrétní zónou, sdělila mluvčí radnice Pavla Komárková. „Budeme operativně reagovat na počty příchozích zákazníků a nastavovat chod pobočky tak, aby nedocházelo k prodloužení čekací doby nebo snížení kvality nabízených služeb,“ ujistila na webu města vedoucí pobočky Markéta Staňková.

O zrušení pobočky informovala Česká pošta město dopisem

Pošta o záměru zrušit pobočku ve Dvorské ulici informovala město dopisem s tím, že k rušení poboček dochází v celé republice ve snaze najít finanční úspory a díky tomu zajistit další fungování pošty. „Vedení Blanska dopisem avizovalo, že s podobným krokem nesouhlasí a iniciovalo jednání se zástupci pošty ve snaze zvrátit rušení pobočky,“ uvedla mluvčí radnice Pavla Komárková.

Možnost zachování obou poboček pošta vyloučila!

Podle blanenské místostarostky Lenky Dražilové (ANO) zástupci pošty možnost zachování obou poboček vyloučili. „Ujistili nás ale, že zrušení pobočky nebude mít negativní dopady na stávající služby nabízené klientům ani na fungování hlavní pošty,“ řekla Dražilová.

Zhorší se dostupnost služeb, stěžují si lidé

Nesouhlas s rušením pobočky Dvorská vyslovili i mnozí obyvatelé Blanska, kterým se avizovaným krokem zhorší dostupnost služeb. „Vůbec se mi to nelíbí! Proč bychom měli doplácet na to, že je Česká pošta v mínusu a řeší to zrušením tří stovek pošt? Hlavně starší lidé z lokality Dvorské ulice jsou zvyklí na tamní pobočku chodit třeba pro důchod, a teď budou muset čekat, až jim penzi donese pošťačka nebo se budou trmácet autobusem nebo pěšky na Hybešku. Pro důchodce, kteří chodí s hůlkou nebo berlemi, to bude utrpení!“ zlobí se například starší muž, který si nepřál uvést jméno. A v podobném tónu se nesly i odpovědi dalších lidí.

Senioři si můžou požádat o doručení penze domů

Na hlavní pobočce bude pošta podle Staňkové nabízet všechny služby, které až do 30. června nabízejí přepážky ve Dvorské ulici. „Senioři, kteří si na poště Blansko 3 nyní vyzvedávají své důchody, si za stejných podmínek budou moci požádat o donášku důchodu přímo domů. Všechny seniory na to budeme při výplatě důchodu na poště Blansko 3 v červnu osobně upozorňovat,“ upřesnila Markéta Staňková.

Na hlavní poště najdou služby, které ve Dvorské postrádali

Pošta Blansko 1 navíc zákazníkům nabízí také další služby, které ve Dvorské nebyly k dispozici. „Zákazníci se například mohou zdarma objednat na pobočku na konkrétní termín a čas, stačí si jej zvolit přes portál www.postaonline.cz. K dispozici je také přepážka kontaktního místa ČEZ,“ dodala vedoucí hlavní blanenské pošty.