V bílých dresech hrající domácí se do Pražanů od první minuty zakousli a hned ve 3. minutě spálil tutovku Matocha, jehož vychytal Kotek. A vzápětí z úniku přestřelil branku hostů Toutou, který tentokrát nastoupil od začátku utkání.

Zápas nakonec rozhodl po půlhodině hry Málek, který hlavou po parádním centru Ulbricha překonal gólmana Sparty. „Tom mi to krásně nacentroval a hlavou jsem to uklidil k tyči. Patřím spíš k menším hráčům na hřišti, tak jsem tomu moc nevěřil, když jsem viděl míč v síti,“ svěřil se Jaroslav Málek, který je letos nejlepším střelcem Líšně.

Hosté se v 2. poločase snažili o vyrovnání a v 76. minutě se jim to skoro povedlo, když Jeřábek vykopával míč z brankové čáry. „S druhým poločasem jsem spokojený, měli jsme několik šancí, ale bohužel jsme nevyrovnali,“ posteskl si trenér Pražanů Petr Janoušek, který nahradil kouče Michala Horňáka. Ten se posunul k áčku po odvolání Pavla Vrby.

Líšeň zůstává po výhře nad béčkem Sparty čtvrtá, ale sobotní výhra v Praze s beznadějně poslední Viktorií Žižkov ji posune do baráže, protože druhá Opava hraje ve 30. kole s třetí Vlašimí. Trenér Milan Valachovič však varuje před těžkým zápasem.

„Pro nás je to finále. Viktorka nemá co ztratit, protože sestupuje. Hráči ale hrají o další angažmá a budou uvolnění. Je však pravdou, že od podzimu 24 kol nevyhráli. Budou hrát s čistou hlavou, nervozita bude možná spíš na nás,“ uvedl líšeňský kouč.

Jeho slova potvrzuje i kapitán Ondřej Ševčík. „Chybí poslední utkání k tomu, abychom šli do baráže, ale bude to těžké, protože Žižkovu už o nic nejde,“ řekl obránce, kterého těší výhra nad zálohou Sparty. „Takové těžké zápasy máme rádi, dokážeme se na Zbrojovku, Opavu či Spartu nahecovat. Hůř se nám hraje spíš proti soupeřům ze spodu tabulky, kdy od nás všichni očekávají výhru,“ dodal Ševčík.

I kdyby ale Líšeň skončila nakonec čtvrtá, rozhodně to je podle Valachoviče pro jeho svěřence druhý rok po sobě obrovský úspěch. „Kluci to neskutečně odpracovali. Klobouk dolů před nimi. Vždyť třeba Jarda Málek rozváží přes den zeleninu a maso, Martin Zikl rohlíky, Jeřábek je přes den ve skladě, a i další hráči mají zaměstnání. Smekám před nimi, že dají dopoledne práci a odpoledne tréninky šest dnů v týdnu,“ vysekl kouč poklonu týmu.

Do duelu na Žižkově by měli jít líšeňští borci s čistou hlavou. „Buď to vyjde, nebo nevyjde. Můj primární cíl byl etablovat se ve druhé lize. Loni jsme skončili druzí a letos zas kluci do posledního kola hrají o baráž,“ dodal Milan Valachovič.