Líšeň má za sebou už tři jarní zápasy, v nichž okusila všechny varianty výsledků. Nejprve remizovala 2:2 v Ústí nad Labem, poté si v dohrávce z podzimu poradila doma 2:0 s Vyškovem a následovala domácí prohra 1:3 s Vlašimí. Se ziskem 32 bodů tak Líšeňským patří aktuální třetí příčka, přičemž druhá Vlašim má stejně bodů.

Prohra s Vlašimí by měla líšeňské borce nakopnout k lepšímu výkonu. „Snad to byla facka, abychom si dávali pozor na chyby, které jsme s Vlašimí udělali. Se Zbrojovkou jsme loni doma prohráli až v nastaveném čase. Teď se proti ní musíme předvést jinak. Hrají dobře a zkušeně, ale strach bychom z nich mít neměli, že by nás herně přejeli,“ uvedl kapitán Líšně Ondřej Ševčík.

V brněnském městském derby, které bude mít určitě zajímavý náboj, by však hostům mohl chybět vykartovaný záložník Líšně Jaroslav Málek. „Hodně na něho ve většině zápasů spoléháme, co směrem dopředu vymyslí. Teď tam po dlouhé době nebude. Musí ho někdo zastoupit, vzít to na sebe místo něj a vytvořit šance,“ míní Ševčík.

„Žádný zápas není snadný a hráči už z minula dobře vědí, jak silným soupeřem Líšeň je. Podobné zápasy jsou vždycky náročné, hráče na to chystáme, chceme, aby k tomu opět přistoupili s maximální pokorou a zodpovědností, tak jako v minulých zápasech. Byl bych rád, kdybychom navázali na předcházející dva zápasy a potvrdili výhru z Jihlavy třemi body doma,“ věří trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Ten věří, že přijde hodně lidí, kteří dají přednost návštěvě stadionu před televizním přenosem. „Rádi bychom jim udělali na stadionu radost,“ dodal kouč domácích.

Kádr Líšně se oproti podzimu obměnil. Trio Kučera, Silný, Rolinek už hraje nejvyšší soutěž, jejich místa zaujali Šumbera, Černín či Toutou. První dva jmenovaní hráči tak rozšířili seznam líšeňských fotbalistů se zbrojováckou minulostí, mezi něž dále patří Veselý, Lutonský, Pašek, Zikl, Krška, Marek či Bednář.

Realizační tým Zbrojovky bude muset pravděpodobně sáhnout k jedné změně. „V Jihlavě se nám zranil Fousek a s největší pravděpodobností ještě nebude k dispozici. I tak máme z čeho vybírat a věřím, že hráči z lavičky jsou natěšení na to dostat šanci a využít ji,“ doplnil Dostálek.

Pro oba soupeře se jedná o celkově čtvrtý vzájemný zápas v lize. V tom vůbec prvním zvítězila Zbrojovka na podzim 2019 doma 2:0, poté si připsala dvě venkovní výhry 2:1.