Další tři body a upevnění prvního místa v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zařídil brněnské Zbrojovce v zápase s Příbramí ve 23. minutě Damián Bariš, který věnoval vítězný gól dcerce k prvním narozeninám.

Nebyla to přitom úplně snadná trefa. Bariš si naběhl na parádní Texlův centr a z voleje prostřelil Melichara. „Soustředil jsem se hlavně na to, abych trefil bránu, balón dlouho letěl, viděl jsem, že si tam můžu naběhnout, a doplnil jsem to. Mezi nohama to má gólman vždycky trochu otevřené, takže jsem mířil a vyšlo to,“ popsal na klubovém webu slovenský bek klíčový moment utkání.

Zbrojovka pak už jednobrankové vítězství uhájila. „Bylo důležité začít duben vítězně, protože zápasy jdou rychle za sebou. Potřebujeme mužstvo udržet v pohodě, abychom sbírali body. Jsme realisté, máme sice početný kádr, ale přijdou karty, zranění, nemoci. Byl to jen další krok na cestě a jsem rád, že jsme se po porážce dokázali zvednout,“ narážel domácí kouč Richard Dostálek na domácí prohru 1:3 s městským rivalem z Líšně.

Ta hrála v Praze s Duklou a po gólech Málka a Machalíka vedla po půlhodině hry 2:0. Jenže domácí dostal do hry gól do šatny, který ve 45. minutě vstřelil Buchvaldek. A ve druhé půli pak Dukla zápas otočila, když se hattrickem zaskvěl Souček, takže v 69. minutě svítilo na ukazateli skóre 4:2.

„Do 42. minuty jsme hráli to, co umíme. Pak jsme ztratili pokoru a zodpovědnost. Po změně stran se už nepovedlo zopakovat výkon ze začátku zápasu. Místo zvýšení náskoku, po obrovské šanci Ševčíka, kdy jsme mohli dát na 3:1, jsme pustili soupeře do hry. V našem týmu zavládly chaos a beznaděj. Domácí nás pak v euforii přehráli v osobních soubojích, získali sebedůvěru i zápas,“ uvedl pro klubový web kouč Líšně Milan Valachovič.

Hosté tak spadli na třetí místo v tabulce, které jim ale stále zajišťuje účast v baráži o první ligu. Na vedoucí Zbrojovku ztrácejí líšeňští fotbalisté 9 bodů stejně jako druhá Vlašim, která má však zápas k dobru.

Soutěží se naopak dere vzhůru Vyškov, který na stadionu v Drnovicích hostil další exligový tým z pražského Žižkova. První gól vstřelil domácí Lacík v 17. minutě, ovšem hosté ve 32. minutě vyrovnali.

O osudu celého duelu nakonec rozhodla akce z 86. minuty. Po závaru před brankou Žižkova se k odraženému míči dostal Lahodný a jeho tečovaný pokus skončil v síti za zády Halousky.

V závěru už se hosté na další odpověď nezmohli, a tak Vyškov doma urval další cennou tříbodovou výhru a posunul se v tabulce na 8. místo s celkovým ziskem 27 bodů.