Marek Čiliak se ze Slovanu Bratislava vrací do Komety!

Slovenský klub Čiliakovi ke konci minulého týdne potvrdil transfer, následně se čekalo na dotažení administrativních formalit ze strany vedení KHL.

  • Foto

    Jiří Grulich HC Kometa Brno

V posledních dvou sezónách pomohl Kometě vybojovat mistrovský titul, následně si vyzkoušel angažmá ve Slovanu Bratislava v KHL. Teď se zkušený brankář Marek Čiliak vrací do Brna. Nyní příchod sedmadvacetiletého gólmana potvrzuje HC Kometa Brno i na svých webových stránkách.

Pro Marka Čiliaka je to velký návrat do míst, kde se poprvé objevil v roce 2005. V té době chytal zvolenský rodák za brněnský dorost. V Brně je doma, v české extralize nikdy jinde nechytal. V Kometě dosáhl největších úspěchů své kariéry, stal se nejlepším gólmanem celé soutěže. Po bronzu a stříbru, přišly v předloňské, respektive loňské sezóně dva mistrovské tituly, pod kterými je "Čilo" významně podepsán. V play-off deptal své soupeře, byl jeden z klíčových architektů dvou zlatých medailí.

Slovenský brankář se před letošní sezónou rozhodl vyzkoušet mezinárodní KHL, v dresu Slovanu Bratislava odchytal osmadvacet zápasů. Čiliak patří také mezi brankáře reprezentace, na loňském mistrovství světa předváděl výborné výkony a rozhodně nezklamal.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:

Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš.

Obránci:

Ivan Baranka, Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Vlastimil Bilčík (střídavé starty z Třebíče), Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Zbyněk Michálek, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Jan Štencel, Šimon Szathmáry (Třebíč - střídavé starty).

Útočníci:

Leoš Čermák, Martin Dočekal, Tomáš Doležal (střídavé starty Přerov), Filip Dvořák, Martin Erat, Robert Havlát, Petr Holík, Jan Hruška, Bedřich Köhler, Tadeáš Král, Petr Kratochvíl, Silvestr Kusko, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Matěj Novák, Jakub Orsava, Karel Plášek, Tomáš Plekanec, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Tomáš Vondráček, Martin Zaťovič, Tomáš Sýkora a Roman Pšurný (střídavé starty Přerov).