Místo trakařů padaly před supermarketem v Brně-Líšni pomeranče. Kuriózní případ, kdy zloděj házel tropické ovoce po chodcích, řešili strážníci v neděli odpoledne. Jejich mluvčí Markéta Skřivánková o něm informovala v tiskové zprávě dnes. Opilý agresor skončil na záchytce.

Ovoce házel i po oznamovatelce

Podle svědkyně, která volala na linku 156, házel pomeranče po kolemjdoucích jeden z návštěvníků obchodu. S ovocem v ruce prý vyšel z prodejny bez zaplacení. „Když třiačtyřicetiletý muž zpozoroval, že žena volá z interiéru samoobsluhy městskou policii, do obchodu se údajně vrátil a začal házet různé druhy ovoce také po ní. Údajně u toho ještě urážel personál. Zničené ovoce vyčíslili zaměstnanci na bezmála třináct set korun,“ uvedla Markéta Skřivánková.

Byl opilý a zřejmě i zdrogovaný

Incidentu podle ní přihlíželo několik desítek zákazníků a zaznamenaly ho také kamery uvnitř prodejny. „Strážníci našli muže, který právě házel pomeranče po ostatních, sedět venku na lavičce před budovou. Z jeho projevů nabyli dojmu, že je skutečně opilý a zřejmě i zdrogovaný. Hlídka proto rozhodla o jeho převozu na záchytnou stanici,“ upřesnila mluvčí.

Po strážníkovi hodil botu a pak skončil v poutech

Podle Skřivánkové ale mužova agresivita během čekání na sanitku stále rostla. „Jen stěží se ovládal a po strážníkovi dokonce hodil svoji botu. Skončil proto v poutech. Případ s podezřením na spáchání trestného činu pak strážníci předali republikovým policistům,“ dodala Skřivánková.