Ve včerejším třetím čtvrtfinále Brno porazilo před vlastním publikem Hradec Králové 2:1, hrdinou utkání byl americký útočník Peter Mueller, který nejprve v přesilové hře otevřel skóre a ve třetí třetině duel proměněným trestným střílením rozhodl.

Ve druhé čtvrtfinálové sérii porazila podruhé za sebou Olomouc 3:2 v prodloužení Plzeň a v sérii vede 2:1. Utkání rozhodl v 79. minutě útočník Aleš Jergl. I Hanáci budou mít v sobotním pokračování play off výhodu domácího prostředí.

Ve skupině o umístění na 11. až 14. místě je již o účasti Pardubic a Chomutova v baráži rozhodnuto. Pardubice v předposledním kole prohrály 2:5 s Litvínovem, když třikrát inkasovaly v oslabení. Dva góly vstřelil teprve šestnáctiletý útočník Jan Myšák.

Chomutov, jemuž chyběla ze zdravotních důvodů většina hráčů základního kádru, porazil i se 14 juniory v sestavě Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech.

Energie sice zásluhou dvou branek osmnáctiletého Otakar Šika dokázala ve třetí třetině smazat dvougólové manko, nájezdy ale rozhodl stejně starý Kryštof Ouřada hrající extraligu poprvé. Velmi dobrý výkon podal brankář Dominik Pavlát, který si připsal 39 zákroků a neinkasoval ani ze čtyř nájezdů.