V úvodních minutách zápasu Komety s Vítkovicemi se hrálo ze strany na stranu. První velkou šanci měl hostující tým. Lakatoš přihrál před bránu Vladimíru Svačinovi, jehož střelu dokázal Vejmelka skvělým zákrokem pokrýt. Další možnost dostali hráči ostravského celku v přesilové hře po nedovoleném zákroku vysokou holí Kuska, brněnská obrana ovšem svého soupeře k ničemu velkému nepustila. Úvodní branka tak přišla až v čase 13:02. Dominik Lakatoš si na pravém křídle pomohl přihrávkou o mantinel a následně poslal puk na druhou tyč k Lukáši Krenželokovi, který přízemním zakončením prostřelil Vejmelku mezerou mezi betony – 0:1. Střelec úvodního gólu šel nedlouho poté na trestnou lavici a šanci v počtu pěti hráčů proti čtyřem dostala i Kometa. Ani ona ale během přesilové hry neskórovala. V závěru periody se pak do šance hnal Zaťovič, byl ale faulován Galvinšem a do druhé třetiny tak Kometa vstoupila opět v početní výhodě.

Přesilovka Komety pak byla prodloužena dalším faulem soupeře, ovšem největší šanci této pasáže hry měli z protiútoku hosté. Hruška svou šanci zakončil bekhendem a následně se pokoušel ještě dorážet, brněnský gólman ale puk udržel před brankovou čarou. O chvíli později dostala k dispozici přesilovku naopak Ridera. Lakatoš nabil, podobně jako v první třetině, před bránu Vladimíru Svačinovi a ten už se tentokrát střelou z první nemýlil – 0:2. Prostřední třetina se celkově nesla v duchu velkého množství nedovolených zákroků. V její druhé polovině totiž hráli hosté další přesilové hry a jednu z nich dokázali využít. Střela obránce Filipa Pyrochty zaplula až do sítě. Do kabin se tedy odcházeli za stavu 0:3 pro Vítkovice.

V závěrečné dvacetiminutovce se Kometa snažila gólově prosadit a snížit náskok svého soupeře. Tahala ovšem za kratší konec a nedařilo se jí to. Vítkovice navíc přidaly čtvrtý přesný zásah. Alexandre Mallet si po přihrávce Zbyňka Irgla sjel do mezikruží a vystřelil přesně – 0:4. K tomu všemu hráli hosté vzápětí další přesilovou hru, obrana Komety si s ní ale v tomto případě dokázala poradit. Ve zbývajících minutách se již důležitého nestalo a tři body si tak ze zápasu odnesly Vítkovice.

Pokus o zisk bodů bede mít Kometa v úterý, kdy se opět doma potká z dalším neoblíbeným soupeřem, Hradcem Králové.