Most v brněnské Merhautově ulici, který je na jedné ze dvou hlavních přístupových cest na sídliště Lesná, bude od 14. února do 30. června zavřený. Starý most stavbaři nahradí novým. Každodenní cesty se tak zkomplikují tisícům lidí nejen z Lesné, ale také například ze Soběšic či Útěchova. Drtivá většina individuální i veřejné dopravy bude muset jet po třídě Generála Píky. Vyplývá to z informací, které dnes Brno zveřejnilo na webu Kopeme za Brno.

Uzavírka nakonec bude zhruba o tři týdny kratší, než se předpokládalo ještě na přelomu roku, kdy vyšla v radničním zpravodaji městské části Brno-sever informace, že bude zavřený od 29. ledna do 5. července. Přes železniční trať se při uzavírce dostanou pouze chodci, jimž bude sloužit provizorní lávka vedle současného mostu.

Objízdné trasy povedou po Provazníkově ulici či po velkém městském okruhu a po třídě Generála Píky

Obousměrně bude možné jezdit Míčkovou ulicí v úseku Buchtova – Lozíbky a Slezákova bude naopak jednosměrná v úseku Míčkova – Kohoutova. Nově bude zavedený zákaz odbočení doleva z Třískalovy ulice na Okružní.

Výrazné změny se dotknou linek MHD, které obsluhují Lesnou. Většinou pojedou Provazníkovou ulicí a po třídě Generála Píky na Halasovo náměstí

Linka 46 pojede z Lesnické směrem na Halasovo náměstí po třídě Generála Píky a jako jediná denní linka obslouží zastávku Poliklinika Lesná. Linka 57 bude kvůli tomu, aby neztrácela na objížďce tolik času, odkloněna ze Štefánikovy čtvrti po velkém městském okruhu na Halasovo náměstí a v tomto směru obslouží zastávku Lesná, nádraží, která bude posunuta před křižovatku s Hořejší ulici. V opačném směru zastávka obsloužena nebude. Dopravní podnik také nasadí na tramvajovou linku 9 soupravy s větší kapacitou a dočasně bude jezdit linka 11 ve všední dny od 6:00 do 19:00 na trase z Mendlova náměstí do Čertovy rokle.

Na mostě už platí omezení několik měsíců kvůli stavebním pracím, ale dosud byl s krátkou výjimkou v listopadu plně průjezdný. I když město prozatím odsunulo stavbu tramvajové tratě na Lesnou, do budoucna bude mít nový most parametry, které umožní i tramvajový provoz.