Svátek motorkářů nabídne v pavilonu V a na venkovních plochách novinky známých motocyklových značek i legendární stroje, které zůstanou slavné navěky. Originální přestavby, speciální dakarskou úpravu Samuraje i legendární Pérák by si milovníci motorek neměli nechat ujít stejně jako příležitost vyzkoušet různé typy motocyklů světových značek.

Všechny modelové řady včetně legendárního Péráku doveze do Brna firma JAWA Moto. Poznávacím znamením slavného stroje je jednomístné sedlo a zaujme také černé zbarvení se zlatými linkami. Původní Pérák přitom konstruktéři tajně navrhovali už během druhé světové války a po roce 1945 přišel na svět jako nejmodernější motocykl své doby.

Dvě novinky představí na výstavišti i známá značka Aprilia, a to zbrusu nové enduro Tuareg 660 a nový skútr SR GT. „První stroj ocení zejména ti, kteří si rádi dopřejí adrenalinovou jízdu terénem, aby pak v pohodlí vždy dojeli do svého cíle. Skútr se zase ideálně hodí k dennímu popojíždění po městech a nezalekne se ani příměstského dojíždění,“ sdělila zpravodajskému portálu BRŇAN Dita Brančíková z Veletrhů Brno.

Na Motovíkendu v doprovodném programu předvede svůj kumšt i parta kaskadérů pod vedením Adama Peschela, která připravila našlapanou show. „Návštěvníci se tak mohou těšit třeba na matadora českého stunt ridingu Bohouše Chmelaře, který sedlá krásnou Suzuki GSX-R 750. Dále bude show doprovázet specialista na drifty Michal Shimpi Holomek se svou Suzuki GSX-R 1000 s upravenou kyvnou vidlicí pro driftování,“ upřesnila Brančíková.

Do partičky kaskadérů patří i talentovaný Kuba Kykal také na Suzuki GSX-R 750, který kombinuje prvky moderního stunt ridingu. Svatou Suzuki trojici doplní nejlepší česká kaskadérka Katka Jandová na své barevně sladěné Kawasaki ZX6R 636.

Na výstavišti ukáže svou nabídku také společnost Vintage Garage Motors. „Návštěvníci uvidí motorky britské klasiky Royal Enfield, sajdkáry Changjiang nebo elektrokola SUPER73, na nichž se můžou i přímo v pavilonu projet. Na venkovní ploše pak bude deset vybraných modelů po předchozí rezervaci na webu Motovíkendu k dispozici pro testovací jízdy. K vyzkoušení budou jak klasické jednoválce Meteor a Classic 350, endura Himalayan, ale i dvouválcové klasiky Continental GT a Interceptor,“ vypočítala Dita Brančíková.

Zahájit motorkářkou sezónu přijede i závodnice Ollie Roučková, která se po dvou letech vrátila na start Rallye Dakar. Po startu na čtyřkolce v roce 2018, kdy byla v cíli jako první žena z Česka, následoval start v bugině na Dakaru 2019 v Jižní Americe.

V Brně ukáže závodní speciál Suzuki Samurai 1.3, v němž se vydala do pouště v Saúdské Arábii při Rallye Dakar 2022 v kategorii Classic. Lidé tak uvidí auto, které závodnice se svým týmem doslova vzkřísila z vraku prorostlého kopřivami.