My tady můžeme být, tvrdil hlídce strážníků čtyřicátník, který se s partnerkou a psem zabydlel v cizím domě v brněnských Štýřicích. Městské policisty přivolal majitel domu po zjištění, že se mu v domě nachystaném na opravu usadili nezvaní hosté. Strážníci vetřelce vyvedli na ulici a předali policistům. Dvojice je podezřelá z trestného činu, sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Dům byl zajištěný

Majitel nemovitosti se na tísňovou linku strážníků obrátil ve středu večer. Svůj rodinný dům měl připravený k rekonstrukci a od známých se dozvěděl, že se v něm někdo neoprávněně zabydlel. „Strážníci se s mužem v ulici sešli a ten jim popsal dispozice domu a zdůraznil, že vstupní branka je zajištěná zámkem a prostor dveří zabezpečil polykarbonátovými deskami,“ uvedl Jakub Ghanem.

Strážníci objekt prohledávali

Muž pustil hlídku na pozemek a ta vzápětí zjistila, že ochranné desky jsou zlomené směrem do interiéru. „Strážníci vstoupili ze dvou stran přes sklep do objektu a začali ho místnost po místnosti systematicky prohledávat. Ve sklepě ani v prvním patře se nikdo nenacházel, mezipatro bylo překvapivě zamčené,“ upřesnil mluvčí.

Uslyšeli štěkot psa a hlasy dvou lidí

Ze zahrady se však dalo vylézt i přes balkon, což strážníci udělali. A dovnitř vstoupili přes pootevřené balkonové dveře. „Hlídce se uvnitř naskytl pohled na rozházené plastové láhve a ohořelý papír. V předsíni uviděla několikery zavřené dveře. Stejně jako v předešlých situacích se důrazně ohlásila a z jedné místnosti uslyšela psí štěkot i dva lidské hlasy,“ řekl Ghanem.

Jsou podezřelí z trestného činu

Strážníci osoby uvnitř vyzvali, aby si zajistily psa a vyšly ven. „Co tady děláte?“ ptá se na videozáznamu jeden ze strážníků. „My tady vegetujeme,“ odpovídá dvaačtyřicetiletý muž. „Co děláte v domě, který není váš?“ zněla další otázka hlídky. „My tady můžeme být, i když nemáme souhlas,“ tvrdil chlap. Strážníci však měli výrazně odlišný názor, a tak muže i s jeho devětatřicetiletou partnerkou a zvířetem vyprovodili na ulici. Většího křížence nechali převézt do útulku pro opuštěná zvířata a dvojici předali státní policii jako důvodně podezřelou z trestného činu.