Návštěvníci Sněžky přispěli brněnskému dětskému hospici Dům pro Julii bezmála půl milionu korun. Z každé jízdenky na lanovou dráhu o letních prázdninách získala nezisková organizace, která pečuje o nevyléčitelně nebo vážně nemocné do 26 let, pět korun. Částku použije na poskytování mobilní péče přímo v domácnostech u nemocných dětí a rozvíjení odlehčovací služby v kamenném dětském hospici, uvedla dnes v tiskové zprávě sociální pracovnice organizace Lucie Koudelová.

Prodali skoro 90 tisíc vstupenek

Z prodaných 89.934 jízdenek činí hodnota daru 449.670 korun. „Jsme nesmírně vděční za vyjádřenou podporu. Naše organizace pomáhá rodinám s dětmi, kterým život omezuje a zkracuje vážná nemoc. Sociální a zdravotní činnost Domu pro Julii je na finančních darech závislá,“ uvedla Koudelová. Již nyní zdravotní sestry a pečovatelky mobilního týmu Domu pro Julii jezdí do domácností těžce nemocných dětí v Jihomoravském kraji a umožňují pečujícím rodičům si na chvíli odpočinout.

Stavba hospice začala loni v létě

Stavba lůžkového hospice za 160 milionů korun začala loni v létě. Zařízení poskytne komplexní služby dětské paliativní péče i zázemí rodinám pacientů. Hotová je hrubá stavba, rozvody vnitřních instalací a dělníci začínají osazovat okna. Současně pracují na konstrukčních vrstvách střech, které budou pochozí pro návštěvníky a doplněné o zeleň. Hotovo má být příští rok v létě.

Stavbu pravidelně kontrolují

„Pravidelně stavbu navštěvujeme na kontrolních dnech. Máme radost, že už jsou obloženy některé koupelny a začíná se formovat interiér. Snažíme se být hospodární, a proto oslovujeme některé firmy, které nám například část kancelářského vybavení poskytují zvýhodněně nebo i darem,“ řekl mluvčí Domu pro Julii Pavel Kachlík. Organizace také řeší, kam uskladnit získané vybavení, protože nemá vlastní skladové prostory. I s tím pomáhají podporovatelé.

Na advent se domluvili s rádiem

„Charitativní spolupráce pomohla osvětě a zároveň upozornila návštěvníky mimo Jihomoravský kraj na unikátní projekt Dům pro Julii. Na adventní období máme domluvenou spolupráci s jedním komerčním rádiem,“ doplnil Kachlík.