fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Na jižní Moravě klesá zájem o očkování proti koronaviru

il-ocko-pixos

Foto:

ilustrační (Pixabay)

V Jihomoravském kraji klesá v posledních týdnech zájem o očkování proti covidu. Fakultní nemocnice Brno očkovala začátkem ledna až 800 lidí denně, nyní je to kolem 200 za den, řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Více než 1000 dávek podávala začátkem ledna i Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, podle jejího mluvčího Jiřího Erlebacha dostalo například v pondělí dávku 235 lidí. Úbytek zaznamenaly i znojemská a břeclavská nemocnice.

Podle Plaché chodí maximálně 30 lidí na první dávku. "Většinou jsou z věkové skupiny 12 plus," uvedla Plachá. Ostatní chodí na další dávky. Očkování je v nemocnici dostupné od pondělí do pátku, přičemž úterý a čtvrtek jsou vyčleněné pro děti.

Kvůli klesajícímu zájmu upraví svatoanenská nemocnice otevírací dobu v očkovacím centru Millenium v Hybešově ulici. Od příštího týdne bude otevřeno od 7:30 do 15:00, dosud bylo otevřeno do 18:00. "Ale zase umožníme očkování i neregistrovaným zájemcům, a to v čase od 8:00 do 14:00, což dříve nebylo," poznamenal Erlebach.

Menší zájem o očkování zaznamenaly i znojemská a břeclavská nemocnice. "Když jsme očkovali ve sportovní hale, dali jsme vakcínu až 1100 lidem za den. Nyní očkujeme asi 70 lidí při kapacitě 140 dávek za den. Většinu tvoří druhé dávky u dětí," uvedla mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá. Podle ní se proto od tohoto týdne upravila otevírací doba pro očkování na tři dny v týdnu.

V době nejvyššího zájmu dávala břeclavská nemocnice přes 400 dávek denně, nyní je to podle mluvčí Elišky Windové pod 200 za den. "Zatím jsme proto zrušili druhé očkovací místo. Pokud by se to změnilo, zase jej během pár dnů můžeme otevřít," poznamenala Windová.

Zdravotníci v kraji začali očkovat předloni v prosinci. Od té doby dali lidem 1,920.481 dávek vakcíny proti covidu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Někteří lidé mají už třetí dávku. V kraji žije téměř 1,2 milionu obyvatel.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT