Jak viděl centr druhé brněnské formace svou premiéru?

V zápase jste vedli už 3:1, z duelu ale máte jen bod. Jak hodnotíte svoji premiéru v modrobílém?
Je to škoda. Měli jsme v zápase hodně šancí odskočit o více než dva góly, kde by se duel mohl zlomit. Na druhou stranu musím ocenit výkon Sparty, která začala po první třetině hrát daleko lépe. Zaslouženě s námi drželi krok a dokázali nakonec vyrovnat.

Jak se vám hrálo v extraligovém zápřahu?
Cítil jsem se celkem dobře. Až na konci mi trochu ubývaly síly, ale to je celkem normální v tomto stavu, v němž jsem po zranění. Věřím, že se to s dalšími zlepší.

Hned v úvodu jste na gól přihrál Karlu Pláškovi.
Věděl jsem, že je Karel dva kroky za mnou a já jen doufal, že když to dobře sklepnu, tak to přistane někde u něj. Naštěstí to vyšlo, byli jsme rádi, že jsme byli ve vedení, ale nakonec jsme ho neudrželi.

Jaký je to podle vás hokejista? 
Je to výborný hokejista. Viděl jsem ho poprvé a musím říct, že je skvělý. Má podle všechny předpoklady pro to, aby uspěl v NHL. Když na sobě bude pracovat, tak má před sebou skvělou budoucnost.

V prostřední části nakonec přišla i premiérová trefa za Kometu. Jak jste viděl celou situaci?
Myslím si, že to dokonce nebyla moje trefa, ale že si to tam srazil obránce. Nebyl jsem si úplně jistý, ale hlavní v tu chvíli bylo, že jsme odskočili na dva góly. V konečném součtu ale nakonec stejně nestačilo na to, abychom dotáhli zápas do vítězného konce.

Měnila se v průběhu zápasu nějak hra Sparty?
Zdálo se mi, že jsme jim časem povolili více, než jsme měli. První třetinu jsme odehráli velmi dobře. Měli jsme ve hře hluchá místa, čehož oni využili, začali hodně bruslit a díky tomu se udrželi v zápase. Byly tam chvíle, kdy jsme měli šance odskočit a bylo by po zápase. To se nepovedlo.

Během duelu jste byl několikrát vykázán z buly. Jak moc se vhazování v Česku liší od toho v NHL?
Pravidla ještě úplně neznám a úplně nevím, jak rozhodčí hází buly. To je jenom otázka toho, abych si na to zvykl, a v dalších zápasech to bude lepší.

Jak se vám hrálo po boku Martina Erata?
Ohromně jsem si to užíval. Po dvou třech letech, kdy jsem hrál v NHL spíše defenzivní roli, jsem měl volnost a bylo to pro mě něco jiného. Teď jen doufám, že začneme vyhrávat, sbírat body a budeme mít po zápasech větší radost.

Před každým vhazováním jste s Martinem Eratem rozebíral různé věci. Komunikovali jste během zápasu spolu často?
To jsou normální věci, které se řeší při každé buly. Neměli jsme ještě tolik času to natrénovat, ale zároveň jsme oba dost zkušení na to, abychom zkoušeli i jiné věci při vhazováních. Někdy to vyjde, někdy ne. Je potřeba, aby každý věděl, co má dělat po buly. Tohle ale ještě vypilujeme na tréninku.

Nebyl to pro vás na začátku trochu nezvyk, že jste měl na ledě víc ofenzivních úkolů. V NHL jste přeci jen plnil spíše defenzivnější roli.
Podle mě se to neztratí. Spíše jde o takové běžné návyky, protože když člověk v NHL tu roli má a chce tam vydržet dlouho, tak ji musí plnit beze zbytku. Tady mám více volnosti, snažím se toho využít a vrátit se do hry, kterou můžu hrát.

Jak se vám hrálo v brněnské atmosféře?
Úžasně. Věděl jsem, že jsou tady skvělí fanoušci a proti Spartě to zase potvrdili. Jak jsem říkal, je velká škoda, že jsme jim to neoplatili a nedotáhli zápas do vítězného konce.

Těšíte se už na nedělní duel Komety ve Zlíně?
Já se těším na každý zápas, hokej mě stále ohromně baví. Každý zápas si chci užít a vyhrát, protože pocity, které jsou po zápase, když se vyhraje, jsou ty nejlepší a je díky němu v kabině dobrá atmosféra.