Na Moravském náměstí montují vyhlídkové kolo. Hotové by mělo být do týdne

Montéři a lezci staví v těchto dnech na Moravském náměstí v centru Brna vyhlídkové kolo. Hotové a nachystané k provozu by mělo být do týdne.

  • Foto

    redakce (REJ)

Podle mluvčí radnice Brno-střed Kateřiny Dobešové bude bílé ruské kolo kompletně připravené k provozu 27. listopadu. To je také datum, kdy se rozsvítí vánoční stromy na Zelném trhu a náměstí Svobody. „Zatím však nevíme, kdy bude spuštěn provoz atrakce. Velmi totiž záleží na aktuálních protiepidemických nařízeních vlády,“ uvedla Dobešová.

Vyhlídkové kolo je podle ní stejné, které vozilo návštěvníky loni. „Je třiatřicet metrů vysoké, naráz může svézt až 144 návštěvníků ve 24 gondolách. Vstupné zůstává pro letošek také stejné, je to stokoruna na osobu a malé děti s výškou do sto centimetrů budou mít vstup zdarma,“ upřesnila mluvčí Úřadu městské části Brno-střed. A zatímco loni stála atrakce na Moraváku blíž k budově bývalé Moravské  typografie, letos vyhlídkové kolo změnilo své umístění a montéři ho staví na hraně náměstí směrem k Brandlově ulici.

„Důvodem je probíhající geotechnický a archeologický průzkum podzemí parku. Ten je nutné provést před zahájením kompletní rekonstrukce Moravského náměstí, která by měla začít v příštím roce,“ vysvětlila Kateřina Dobešová.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)