Čtyřiatřicetiletý slovenský útočník, který se do moravské metropole vrátil v létě před letošní sezonou, tak další zápasy za modrobílý tým nepřidá. S klubem se dohodl na ukončení smlouvy.

„Bylo to těžké rozhodnutí, ale kvůli malému synkovi jsem se potřeboval vrátit na Slovensko. Rád bych Brnu poděkoval za šanci, že mě chtělo v létě zpátky, ale bohužel moje angažmá dlouho netrvalo a sám jsem na sobě cítil, že mi návrat úplně nevyšel. Musel jsem se rozhodnout rychle, zda odejít a nebylo to snadné,“ uvedl pro klubový web Komety Haščák.

Tomu se nedařilo podle představ trenérů, kteří ho poslali až do třetí lajny, kde hrál s Pavlíkem a Ostřižkem. Kometě však poděkoval, že mu přestup umožnila v době, kdy se týmu nedaří a patří mu až 11. místo v extraligové tabulce.

„Držím celému klubu palce a také bych chtěl poděkovat Liborovi, že mé prosbě vyhověl,“ adresoval slova díků majiteli klubu Zábranskému, který se ve čtvrtek vrátí na střídačku Komety jako další trenér v zápase proti Českým Budějovicím.

Haščák se k bratislavskému mužstvu připojil už na pondělním tréninku a v sestavě by se měl objevit v nejbližších zápasech, které Slovan odehraje na road tripu ve druhé polovině týdne postupně ve Spišské Nové Vsi, Michalovcích a Liptovském Mikuláši.

„S Marcelem jsme byli v posledních dnech během reprezentační přestávky v osobním kontaktu. Poté, co jsme zjistili, že není zcela spokojen se svou rolí v Kometě, jsme mu předestřeli konkrétní nabídku na působení ve Slovanu. Nakonec jsme se docela rychle dohodli. Marcel je vítězný typ hráče, touží nejen po plnohodnotné roli v mužstvu, ale zejména po týmovém úspěchu. Věřím, že ve Slovanu se nám spolu podaří obojí,“ potvrdil na klubovém webu Slovanu jeho generální manažer Maroš Krajči.

Dlužno dodat, že slovenský reprezentant, který má stříbro ze světového šampionátu v roce 2012 v Helsinkách, s Kometou získal v letech 2017 a 2018 dva mistrovské tituly. A v rozhodujícím finálovém zápase v dubnu 2017 proti Liberci (5:2) zaznamenal vítězný gól. Celkem v české extralize odehrál 163 zápasů, ve kterých nasbíral 78 kanadských bodů.

Před letním návratem do Brna odehrál Marcel Haščák tři sezóny na Slovensku: dvě v Košicích a loňskou v Popradu. V obou posledních sezónách se přitom stal nejlepším střelcem soutěže a byl králem střelců v přesilovkách.