fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Nedělní pohled do brněnských Bohunic: lidé si zvykají na výluku tramvají

Dnešní Nedělní pohled míří do brněnských Bohunic, kde si lidé od začátku prázdnin kvůli rekonstrukci tramvajové tratě zvykají na výluku šalin.  
salina

Foto:

redakce (archiv)

Kvůli rekonstrukci kolejového svršku v celé délce na území Bohunic se tam nedostanou od začátku července tramvajové linky 6 a 8. Místo nich dovezou cestující k zastávce tramvaje Ústřední hřbitov náhradní autobusové linky x6 a x8. Dopravní podnik také přidal tramvajovou linku 7, která jezdí od Hlavního nádraží na zastávku Vsetínská.

„Od Ústředního hřbitova se pak dá jet tramvají číslo 2, 5 a 6 nebo osmičkou dál do města. Zkušenosti s náhradní dopravou jsou zatím takové, že oproti tramvajím jezdí i teď v létě autobusy víc zaplněné lidmi,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN starosta Bohunic Antonín Crha (KDU-ČSL).

Podle něj výluka šalin každému úplně nesedla. „Řešili jsme třeba to, že na některých zastávkách MHD chyběly hlavně starším lidem lavičky,“ upřesnil starosta. Podle jedné z cestujících byl na přestupní zastávce u Ústředního hřbitova neskutečný nátřesk. „Cesta do práce a zpět byla asi o hodinu delší. Vím, že jsou rekonstrukce potřebné, ale když už je to zdlouhavější, tak by měly být v náhradní dopravě místo dvou spojů čtyři,“ posteskla si na sociálních sítích Jana Pečinková.

Prázdninovou výluku tramvají do Bohunic a Starého Lískovce vnímá starosta jako daň za to, že městská část získá po rekonstrukci tratě takzvanou tichou tramvaj, která bude jezdit po gumovém podloží.

Crha také na webu městské části upozornil na probíhající výstavbu tramvajové tratě z Osové k Fakultní nemocnici v Bohunicích a k univerzitnímu kampusu. S tím je podle starosty spojený odklon jedné ze stávajících linek zmíněným směrem. „Kvůli tomu nyní probíhají jednání o přidání další tramvajové linky, která pojede ze Starého Lískovce přes Bohunice až k hlavnímu nádraží. Pokud se tak stane, jezdily by přes Bohunice hned tři tramvajové linky,“ dodal Antonín Crha.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT