fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Nedělní pohled do Králova Pole: rozdělí bazén Za Lužánkami půlící stěna?

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát do brněnského Králova Pole, odkud se do finále městského participativního rozpočtu probojoval projekt půlící stěny v bazénu Za Lužánkami.
pulicistena2

Foto:

damenavas.brno.cz

Přínos projektu, který navrhl Jiří Vlček a Brňané o něm a dalších finalistech můžou rozhodnout v listopadovém hlasování, spočívá v rozšíření možnosti trávení volného času pro velký počet sportovců v bazénu Za Lužánkami, a to především ve vytížených odpoledních a večerních hodinách.

„Dalším přínosem je možnost oddělení organizací sportovců a plavající veřejnosti, tedy zvýšení komfortu a prostoru pro všechny skupiny, které rády plavou Za Lužánkami,“ upřesnil na webu damenavas.brno.cz navrhovatel Jiří Vlček.
Sportovní Brno podle něj potřebuje navyšovat svoji infrastrukturu a plavání je považováno za jeden z nejzdravějších sportů. Plavecký bazén Za Lužánkami přitom jako jediný bazén v jihomoravské metropoli nabízí ideální podmínky pro plavání a další plavecké sporty, protože jsou tam k dispozici 2,5 metru široké dráhy a další výhody. „V odpoledních časech však bývá kapacita drah zcela obsazena organizacemi a plavající veřejností. Často se ve večerních hodinách plave na šířku 21 metrů, což není moc komfortní ani pro sportovce ani pro plavající veřejnost. Jednoduchým řešením, které se často používá v jiných částech Evropy a světa, je proto umělá půlící stěna,“ navrhl Jiří Vlček.

Toto řešení, s nímž souhlasí i královopolská radnice, je podle něj ekonomičtější než stavba nových bazénů a dovoluje provozovateli maximalizovat sportovní infrastrukturu bazénu Za Lužánkami. Umělá půlící stěna udělá z  padesátimetrového bazénu hned dva plnohodnotné bazény. „Z osmi drah tedy dostaneme najednou šestnáct plaveckých drah,“ vypočítal navrhovatel projektu, který by se měl vejít do tří milionů korun. Tato technologie tak podle Vlčka může sloužit všem. Pro organizované i neorganizované sportovce je přínosem větší komfort ve vytížených hodinách od 14 do 20 hodin. A dovoluje také elegantně oddělit organizace a veřejnost, kdy si nebudou překážet nebo navzájem narušovat příjemné sportovní vyžití.

„Brno by se tímto projektem zařadilo mezi jedinečné sportovní město v ČR, protože nic takového u nás neexistuje, ale v Evropě tato technologie má svoje místo,“ dodal Jiří Vlček.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT