Přesně tak se totiž jmenuje již tradiční výstava studentů výtvarného umění z brněnské Techniky.

Hned u vchodu do zahrady narazíte na velkého psa, který tam stojí už z minulých ročníků výstavy Sochy mezi květy. Některé umělecké objekty totiž v botanické zahradě zůstávají, většina se jich ale každý rok obměňuje.

Kousek od sochy psa upoutá návštěvníky velká červená ležící postava Kojence. A pokud se vydáte na pěšinky mezi květinovými záhony, pak vás v jedné zatáčce překvapí bruslař.

„Sochy jsou moc pěkné. Líbí se mi i propletené ruce v Příběhu gesta nebo červená paprika, kterou vidíte skrz naskrz, protože je děrovaná,“ svěřil se zpravodajskému portálu BRŇAN jeden z návštěvníků Radek Kaleta z Brna.

Mezi zelenajícími se koberci rostlin a ve stínu vzrostlých stromů jsou k vidění i další umělecká díla od studentů Ateliéru sochařství 1 Fakulty výtvarných umění VUT Brno.

Mladí sochaři zpracovali pod vedením Michala Gabriela nejen rozmanitá témata, ale využili i různorodé techniky. Do některých objektů můžou návštěvníci vstoupit, jiné naopak vstupují v podobě lidí právě do prostoru botanické zahrady.

Sochy jsou v zahradě k vidění až do 30. září, vstup do zahrady z Kotlářské ulice je zdarma. Otevřeno je od 9 do 17 hodin.