Největší Svatomartinský košt v Brně? Už v pondělí!

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Ačkoliv je pochmurný podzim v plném proudu, zoufat nemusíte, už v pondělí totiž proběhne na náměstí Svobody v Brně největší košt Svatomartinských vín na území České republiky. Tradiční ochutnávku 100 Svatomartinských vín pořádá Vinařský fond, BRŇANa o tom informoval Jaroslav Machovec.

Samotnému koštu bude předcházet slavnostní průvod centrem města, který cca v 10:30 dorazí na náměstí Svobody, kde celou slavnost zahájí žehnání Svatomartinskému vínu. V 11 hodin pak první láhev slavnostně otevře svatý Martin, kterého letos ztvární herec Městského divadla Brno Martin Havelka. Po slavnostním přípitku pak bude ochutnávka 100 Svatomartinských vín probíhat až do 17 hodin.

Vstupné bude v prodeji pouze na místě a bude činit 60 Kč. V rámci vstupného návštěvníci obdrží sklenici, katalog a dobíjecí čip, kterým budou hradit vzorky vín. Vzorek vína (0,5 dcl) bude stát 10 Kč. Vstupné a dobití kreditu lze platit také kartou. Částka, která návštěvníkům na čipu zůstane, bude vrácena při odchodu z areálu v hotovosti nebo na bankovní účet.

Kromě brněnského Svatomartinského koštu tento svátek všech milovníků moravských a českých vín v následujících dnech ovládne desítky míst po celé republice. Více o moravských a českých Svatomartinských vínech: www.wineofczechrepublic.cz a Svatomartinský košt 2019.