„Končí to tak, jak jsem si přál. Jsem strašně rád, že to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Cíl jsme měli od začátku daný a splnili jsme ho s náskokem a předstihem. A že jsem k tomu mohl přispět, o to je to lepší. Už když jsme přišli a tým se tvořil, věděli jsme, čeho chceme dosáhnout. Mise byla splněna, jsem spokojený,“ hlásí čtyřiačtyřicetiletý záložník.

Ten za ovací stadionu na Srbské nastoupil v závěru proti Táborsku, což byl jeho desátý letošní start. Kromě toho odehrál za Zbrojovku celkem 118 prvoligových duelů, dohromady nastřádal v nejvyšší soutěži 277 utkání. Letos navíc vstřelil jeden důležitý gól, kterým rozhodl o výhře ve druhém utkání s Opavou.

„Věděl jsem, že už nebudu moci odehrát všechno, s tím jsem počítal a byl jsem nastavený, že jdu pomoci Brnu a Zbrojovce. Začátek byl skvělý, dostal jsem se zpátky, cítil jsem se dobře a postupně se udělala skvělá parta. To, že jsem se pak zranil, k tomu patří, mám na to věk a tělo je opotřebované. Jak se zranění vracela, už jsem věděl, že tělo přestává fungovat, snažil jsem se pomoci jinak. Jsem rád, že jsme to dotáhli tam, kam si to celé Brno přálo,“ říká fotbalista.

Zavadil chce i nadále zůstat u fotbalu. „Trenéřina to asi nebude, spíše něco ohledně sportovní stránky, to mě zajímá. Určitě si teď odpočinu, dodělám svou práci a začnu řešit, co bude dál. Doufám, že něco dobrého zase začne,“ svěřil se Pavel Zavadil.

Kopačky ale ha hřebík ještě definitivně nepověsí. „Vím, že nebudu moci trénovat každý den, tělo už to dává najevo a je to normální. Fotbal mám ale pořád rád, takže někde v nižší soutěži si možná občas ještě zahraji,“ uvedl záložník.

Z uplynulé sezóny se mu nejvíc líbil zápas s Třincem, v němž Zbrojovka potvrdila postup do 1. ligy. „Všichni si to užili. Hráči, realizační tým, vedení a hlavně fanoušci, kteří nás skvěle podporovali celou sezónu. Patří jim obrovský dík a jsem rád, že jsem tohle ještě mohl zažít, považuji to za velký úspěch,“ usmíval se mentor mladších hráčů, který kapitánskou pásku už dřív předal nejlepšímu střelci soutěže Jakubovi Řezníčkovi.

Jednou z rolí Pavla Zavadila byla i pomoc ve výchově mladých talentů. Zbrojovka jich má podle něj hodně a kvituje, že doplňují osu týmu jako je Řezníček s gólmanem Berkovcem.

„Potenciál hráčů z mládeže je obrovský. Někdo vyskočí hned, někdo pomaleji, ale jsou tu šikovní mladí kluci, jsou i správně nastavení. Přeji jim, ať se jim dále daří, ať si splní svoje sny. Jen jim poradím, ať na sobě pracují ještě dvakrát tolik. Dnešní fotbal to vyžaduje, mají obrovskou šanci něco dokázat a nesmějí ji promarnit. Vědí, že bez přípravy na zápas a trénink to nejde, vědí, jak mají pracovat. Těm klukům moc fandím a budu je dál sledovat, jaký bude jejich vývoj,“ dodal Pavel Zavadil.