Mezi takové patří výstavba multifunkční haly pro Kometu, cyklistického okruhu, ale i realizace dopravních staveb, jako je velký městský okruh nebo dopravní obsluha nového vlakového nádraží.  Shodují se i na dostavbě Janáčkova kulturního centra. Markéta Vaňková řekla, že nová koalice by chtěla pokračovat v rezidentním parkování. "Vyzýváme ale současnou radu města, aby posunula zahájení druhé fáze z 1. listopadu na 1. dubna příštího roku," uvedla Vaňková. ODS už dříve navrhovala, aby rezidenti nemuseli například první rok platit poplatky.

Na dotaz zda se nově vznikající koalice neobává toho, že by Brno po odsunutí ANO do opozice nemělo dostávat peníze od státu, reagovala rovněž budoucí primátorka.  "Toto by problém být neměl, protože vláda by neměla rozhodovat s ohledem na zastoupení stran, ale musí rozhodovat se zájmem celé České republiky," řekla Vaňková. Brno má totiž od státu dostat stovky milionů, při své poslední vládní cestě například Babiš sliboval půl miliardy na výstavbu haly pro Kometu.

Během schůzky s novináři přiznal lídr Pirátů Tomáš Koláčný, že dostali od hnutí ANO nabídku jednat o koalici. Piráti ale budou pokračovat v jednání s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Dále řekl, že o vznikající koaliční smlouvě rozhodne městská základna Pirátů. Ta vstup do koalice může potvrdit, nebo odmítnout. Proti je dvojka Markéta Gregorová, podle vyjádření Koláčného je to ale jediná výjimka.

Koalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD má 33 mandátů mezi 55 zastupiteli. V opozici tak skončí vítěz voleb ANO a SPD.