fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

O mezinárodní výstavu psů v Brně na výstavišti byl o víkendu nebývalý zájem

dog-show-g8b6371e50-1920

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Nebývalý zájem zaznamenali pořadatelé z Českomoravské kynologické unie o víkendovou mezinárodní výstavu psů Duo Cacib na brněnském výstavišti. Podle předsedy unie Lubomíra Širokého přijelo více vystavovatelů než před dvěma lety, kdy se konala výstava naposled, bylo jich přes 8000. Atmosféra byla podle něj příjemná a přátelská a lidi byli rádi, že se po roční odmlce mohou setkávat.

Zatímco jiné akce se na výstavišti kvůli covidu i kvůli problémům v dodavatelských řetězcích ruší, výstava psů vzbudila až nečekaný zájem. "Vystavovatelům i návštěvníkům to chybělo. Jsou rádi, že tu mohou být," řekl Široký. Vedle 3800 českých vystavovatelů jich přijelo 400 z Polska, stejný počet z Maďarska, přijeli i ze Slovenska a z Německa. "A nejdále i z Kypru. Kdo tu chtěl být, splnil všechno potřebné a přijel, stejně jako naši vystavovatelé jezdí po Evropě," řekl Široký.

O tituly vystavovatelé usilovali v sobotu i v neděli. Absolutním sobotním vítězem se stal aljašský malamut s majitelkou Kateřinou Seidlovou, druhé místo získal jezevčík trpasličí – dlouhosrstý s majitelkou Klárou Miketovou a třetí byl pudl střední bílý s Naděždou Klírovou. Soutěží se i mezi juniorskými a dětskými chovateli, vyhlašuje se nejlepší pár psů, nejlepší chovatelská skupina a pak také vítězové v jednotlivých kategoriích.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT