fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Ombudsman vydal příručku pro rodiče, věnuje se právu na pracovním trhu

family-g6a1f25484-1920

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček vydal příručku pro rodiče, věnuje se pracovnímu trhu. Zaměřená je na právo na rovné zacházení, chronologicky se věnuje otázkám zaměstnávání od nástupu až po skončení pracovního poměru. Na ombudsmana se každoročně obracejí lidé, kteří se cítí být diskriminováni z důvodu rodičovství. Ombudsman o tom dnes informoval na webu, kde je i příručka ke stažení. Užitečná by měla být pro všechny zaměstnance.

Ombudsman rodičům poskytuje metodickou pomoc. Mnohým z nich totiž k řešení situace stačí, pokud se v nastalé situaci zvládnou lépe zorientovat či načerpat argumenty pro jednání se zaměstnavatelem. Zájemci se například dozví, jak se bránit v konfliktních situacích, najdou v ní i ilustrační příklady, které pomáhají lépe pochopit základní principy a právní pravidla. Příručka obsahuje i případy z praxe ochránce shromážděné v posledních dvanácti letech.

"Věřím, že spolu se stručnými doporučeními pro rodiče na pracovním trhu bude celá příručka sloužit zaměstnancům napříč odvětvími, aby byli schopni lépe reagovat na události v zaměstnání a zorientovali se ve svých právech, stejně jako v jejich limitech. Doufám, že bude tento text sloužit všem rodičům, kteří slaďují pracovní život s tím soukromým, aby se seznámili s problematikou rovného zacházení tak, jak se projevuje v práci ochránce a v podnětech, se kterými se na mě stěžovatelé obracejí," uvedl Křeček.

Příručka je na webu ke stažení, a to ve stručné verzi či celá.

 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT