Omezený tak bude provoz některých operačních sálů a oddělení chirurgických oborů. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí FN Brno Veronika Plachá.

"V Bohunicích je zvýšená potřeba lékařů a sester pečujících o pacienty s covid, protože kromě nich je nemocnice plně vytížena i péčí o jiné nemocné. Proto kolegům v Bohunicích začnou opět pomáhat i lékaři a zdravotní sestry z Dětské nemocnice. Abychom je mohli do Bohunic poslat, musíme částečně omezit i náš provoz," uvedl zdravotnický náměstek Dětské nemocnice Jan Blatný.

Od pondělí 8. listopadu tak v Dětské nemocnici bude omezený provoz některých operačních sálů a oddělení chirurgických oborů. "Nedotkne se to v žádném případě péče o akutně nemocné děti, může však dojít k odložení některých naplánovaných neakutních operačních výkonů. V takovém případě budou rodiče dětí, u kterých by byl změněn termín operace, předem upozorněni," uvedl Blatný.

Dětská nemocnice k pondělku konkrétně uzavírá jeden sál ORL a jeden sál chirurgický, čímž se omezuje provoz na Oddělení jednodenní chirurgie a jednodenní ORL.

Už na začátku tohoto týdne nemocnice omezila návštěvy nezletilých pacientů pouze na jejich zákonné zástupce, omezila také čas návštěvy na 30 minut. Opatření se nevztahují na rodiče, kteří jsou v nemocnici spolu s dítětem.

Plachá uvedla, že k dnešnímu dni dostala FN Brno od krajské hygieny nařízeno vyčlenit pro starost o pacienty s covidem minimálně 100 standardních lůžek, dalších osm lůžek pro umělou plicní ventilaci a 22 JIPových lůžek pro vysokprůtokový kyslík. ČTK Plachá řekla, že s covidem je ve FN Brno aktuálně 69 pacientů na standardních lůžkách, dalších 23 na JIP. Z nich 12 na umělé plicní ventilaci. Na jednotce intenzivní péče leží i dvě děti. Plachá uvedla, že primárně byly hospitalizované s jiným onemocněním, ale nakazily se covidem.