Video ze čtvrteční noční jízdy mladého cyklisty by mohlo sloužit jako vysvětlující materiál, proč se někdy o opilých osobách lidově říká, že šněrují ulicemi. Jeho styl totiž skutečně nápadně připomínal provlékání tkaniček z jedné strany na druhou. Pracovníkům v dohledovém centru houpavá jízda nemohla uniknout a dali vědět nejbližší autohlídce městské policie. Strážníci čtyřiadvacetiletého Slováka dostihli v Kotlářské ulici. Nadýchal přes 2,5 promile, informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem,

Naladěný byl velmi přátelsky a chvílemi působil až rozpustilým dojmem. Doklady u sebe sice neměl, přestože je to pro cizince povinnost, zato se hned ochotně přiznal k pití alkoholu. Zavzpomínal, že měl „iba pivečka“, a strážníkům zřejmě zcela popravdě řekl, že jich bylo „nejakých osem“,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Při zkoušce na alkohol nadýchal 2,64 promile

Mladík se zajímal o to, jestli se výsledek násobí dvěma, a když mu strážníci tuto domněnku vyvrátili, očividně ho to uspokojilo. Poznamenal, že by se sám divil, kdyby s pěti promile zvládl jet na kole.

„Pozoruhodné bylo, že v tomto stavu absolvoval cestu se dvěma skleněnými půllitry v rukou. I to je skutečnost, kterou mohou na základě poskytnutého záznamu posoudit úředníci ve správním řízení. Mladý muž při závěrečné fotodokumentaci ještě strážníkům zapózoval opřený o dopravní značku a se zdviženým palcem,“ uzavřel Ghanem.