Stovky lidí museli v pondělí dopoledne evakuovat policisté a hasiči v okolí brněnského hlavního nádraží. Důvodem se stal nález letecké pumy na nedalekém staveništi. Jihomoravští hasiči na žádost policie nasadili jednotky k evakuaci vytyčených ulic a objektů v blízkosti Nádražní ulice v centru Brna. Na jejich webu o tom informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kvůli nálezu válečné munice se na několik hodin zastavil provoz vlaků a událost také značně zkomplikovala dopravu v centru města, kde se tvořily dlouhé kolony. Do evakuace se zapojilo několik jednotek hasičů Podle Mikošky se jednalo o preventivní opatření v souvislosti s nálezem letecké pumy na nedalekém staveništi. „Do řešení této mimořádné události se zapojily jednotky z pěti brněnských stanic HZS, jednotka Správy železnic a dvě…
Stovky lidí museli v pondělí dopoledne evakuovat policisté a hasiči v okolí brněnského hlavního nádraží. Důvodem se stal nález letecké pumy na nedalekém staveništi. Jihomoravští hasiči na žádost policie nasadili jednotky k evakuaci vytyčených ulic a objektů v blízkosti Nádražní ulice v centru Brna. Na jejich webu o tom informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kvůli nálezu válečné munice se na…¨